Переробні молокозаводи звинуватили у змові
Переробні молокозаводи звинуватили у змові

Асоціація виробників молока (АВМ) подала заяву до Антимонопольного комітету України щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів. Про це повідомляє прес-служба асоціації.

Нагадаємо, в Україні скоротилася прибутковість виробництва молока.

Згідно нових протоколів, отриманих молочнотоварними фермами від переробних заводів, ціни на молоко від 16.04.2018 р. знизяться до 8,5–8,7 грн/кг, що складає понад 10% падіння від початку року.

У АВМ впевнені, що таке зниження є критичним для виживання молочного скотарства, оскільки операційна собівартість виробництва молока впродовж 2017-го виросла більш ніж на третину і в січні 2018-го сягнула 8,5-9 грн/кг молока.

Масово та одночасно знижують закупівельні ціни на молоко, передусім, молокопереробні компанії із транснаціональним корінням, для яких Україна здебільшого виступає як ринок збуту, та які не зацікавлені у розвитку вітчизняного молочного скотарства.

Асоціація виробників молока вбачає змову у діях молокопереробних заводів, крім того, ми вважаємо настільки стрімке зниження цін безпідставним, адже ціни на готову молочну продукцію в супермаркетах не падають, а щодо низки позицій продовжують зростати", – йдеться у повідомленні.

Під найбільший удар через змовницькі дії молокопереробних заводів потрапили високотехнологічні господарства, які  виробляють молоко ґатунку екстра, якого на українському ринку й так не вистачає – за підсумками 2017-го, лише 16,4% від загального об'єму молока, яке надійшло на переробку. Оскільки наразі різниця в цінах між ґатунками мізерна, це не спонукає господарства працювати над якістю виробленої сировини, що, в результаті, згубно вплине на імідж української молочної продукції на світовому ринку і на здоров'я українців, які будуть змушені споживати молочні продукти низької якості. Більш того, згадані обставини штовхають господарства до повного згортання молочного напряму.

Наразі Асоціація виробників молока просить Антимонопольний комітет України ухвалити рішення щодо визнання вищезазначених дій як таких, що порушують права суб’єктів господарювання (господарств-членів Асоціації виробників молока), а також прийняти рішення щодо припинення та усунення наслідків такого порушення", – додають у АВМ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2019
На Вінниччині відкривають новий молочний завод
Агрофірмa «Ольгопіль» вводить в експлуaтaцію молокозaвод у Чечельницькому рaйоні Вінницької облaсті. Про це повідомляє прес-служба...
17 липня 2018
Діяльність «фейкових» молокозаводів перевірить Держпродспоживслужба
Держпродспоживслужба перевірить факти щодо функціонування на Прикарпатті та Полтавщині несанкціонованих молокопереробних підприємств (цехів) та чи...
10 липня 2018
Молочний завод «Укрпродукт» визнає борг перед фермерами, але платити не поспішає
Молочний завод «Укрпродукт» визнав борг перед членами Першого національного аграрного кооперативу, проте платити не поспішає. Про це...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...