Раду закликали не ухвалювати закон, який «травитиме» українців небезпечними речовинами
Раду закликали не ухвалювати закон, який «травитиме» українців небезпечними речовинами

1 березня 2018 року в порядку денному ВРУ планується голосування за прийняття законопроекту  щодо внесення змін у ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», які стосуються спрощення ввезення пестицидів на митну територію України.

Автори законопроекту пропонують скасувати норму про наявність обов’язкової реєстрації у країні-виробника речовин, які ввозяться для державних випробувань і науково-технологічних досліджень.

Нагадаємо, що учасники ринку протестують проти нього, бо він перетворить Україну на «випробувальний» полігон для небезпечних хімічних речовин.

«Напевно, комусь вигідно робити з України таку випробувальну сіру зону, в якій можна робити будь-які експерименти з харчовим ланцюжком. Якщо говорити толерантно, то давайте не будемо збиватися зі шляху узгодження наших нормативів із європейськими правилами і законами. У Євросоюзі немає такого законодавства, яке б дозволяло ввезення неперевірених речовин. Тож усе просто. Беремо європейський досвід і робимо, як там. Це якщо говорити толерантно. А якщо говорити прямо, то мій посил до ініціаторів закону ― давайте не будемо заробляти гроші на вбиванні здоров’я української нації», ― наголосив президент Української бізнес-асоціації Володимир Чеповий.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...