Відбулась прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606».
Депутати хочуть перетворити Україну на полігон випробування хімічних речовин

У зв’язку з тим, що на пленарному засіданні Верховної Ради України 1 березня 2018 р. планується розгляд у другому читанні законопроекту №6606 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (автори — О.Б. Бакуменко, В.Є. Івченко, О.І. Кулініч, М.І. Кучер) відбулась прес-конференція. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

У прес-конференції взяли участь: Віталій Ільченко, власник групи компаній UKRAVIT; Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України, співвласник ДК «АгроВет Атлантик»; Володимир Чеповий, президент Української бізнес-асоціації; Олег Іваненко, директор Української асоціації виробників електротехніки.

Цим документом скасовується норма ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», в якій встановлювалось, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань і науково-технологічних досліджень та випробувань є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

На думку учасників прес-конференції, скасування цієї норми може призвести до цілої низки негативних наслідків.

Як підкреслив Віталій Ільченко, у Європейському Союзі процес випробування і реєстрації нового препарату триває протягом 10 років. Тоді як в Україні — приблизно 2 роки. Тож зрозумілі намагання лобістів інтересів великих міжнародних корпорацій скористатися можливістю отримати величезні площі сільгоспугідь для прискорених експериментів для своїх продуктів.

До того ж, вони можуть уникнути репутаційних втрат. Якщо, наприклад, після 10 років випробувань на європейських майданчиках виявиться, що речовина шкідлива для довкілля, для людей чи тварин. В Україні для них такі ризики знижуються. Водночас не надто зрозумілі мотиви як депутатів, які подали вказаний законопроект, так і його лобістів. Зокрема, пана Віктора Погорілого та Європейської Бізнес-Асоціації. Таке враження, що вони не збираються жити в нашій країні й ростити своїх дітей, тому їх не хвилює, що вона може перетворитися на полігон для випробувань хімічних речовин, а її громадяни, по суті, на піддослідних кроликів?», — зазначив Віталій Ільченко.

Також він додав, що для наукових досліджень та експериментів вказана обмежувальна норма не ставить перепон, адже ввезення речовин з цією метою регламентуються зовсім іншими документами, за якими наукова галузь вже давно і без проблем працює.

У свою чергу, Володимир Чеповий наголосив, що в разі скасування обов’язкової реєстрації ввезених препаратів наше законодавство суперечитиме правилам, які діють в Європейському Союзі.

У ЄС правила досить збалансовані, враховують інтереси всіх сторін. Тому дивує, що в Україні, яка заявила про своє прагнення рухатися у бік європейського напрямку й узгодження свого законодавства з нормами Євросоюзу, раптом виникають такі прецеденти лобіювання дивних законів, які порушують європейські норми. Тож варто спитати в ініціаторів законопроекту — ми йдемо в Європу чи ми є полігоном для експериментів?», — зауважив Володимир Чеповий.

Однозначно висловилася проти скасування вимоги, яка є запобіжником для виведення на українські терени неперевірених хімічних речовин, також і Ірина Пономар.

Я вважаю, що прийняття закону №6606 — це зрада національних інтересів. Якщо введена ним норма вступить у силу, то Україна з аграрної держави перетвориться на хімічну лабораторію», — зазначила вона.

За словами Олега Іваненка, найбільше в ситуації зі згаданим законом насторожують два моменти. По-перше, стає очевидним, що за межами нашої держави дехто хоче бачити її як сировинний додаток до ЄС.

Було б зрозуміло, якби це були якісь новітні технології на кшталт енергозбереження чи відновлюваної енергетики. Але ж ввозити такі технології без реєстрації нам чомусь ніхто не пропонує. Зате пропонують сумнівні препарати хімічного походження. А друге, лобіюються інтереси закордонних виробників, не беручи до уваги інтереси вітчизняних», — наголосив Олег Іваненко.

Як один із можливих компромісів, учасники прес-конференції запропонували уточнити норму, щоб речовина, яка ввозиться, була зареєстрована принаймні в країні, котра є членом СОТ. І наголосили, що звертатимуться до всіх можливих як міжнародних організацій, так і вітчизняних владних структур, зокрема до голови Верховної Ради, щоб не допустити «відкриття воріт» на нашу територію для речовини та препаратів неперевіреної дії.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...