Оприлюднено погоджену програму підтримки агросектору на 2018 рік
Оприлюднено погоджену програму підтримки агросектору на 2018 рік

У 2018 році основну частину державної бюджетної підтримки планується задіяти на підтримку тваринництва, компенсацію сільськогосподарської техніки та здешевлення кредитів для аграріїв. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час ранкового засідання уряду.

Мартинюк нагадав, що цього року загальна сума на підтримку агросектору значно зросла. За його словами, в Міністерстві аграрної політики планують сконцентруватися на підтримці тваринництва.

«На жаль, поки маємо негативні тенденції в скороченні поголів’я та зростанні цін на м’ясо. Та є потенціал у відкритті експортних ринків. Тому ми маємо підтримати галузь тваринництва та відродити її. На ці потреби закладено 4 млрд грн. Це стимулювання генетики, підтримка домашніх господарств в частині утримання молодняка та компенсацію будівництва молочних ферм», — зазначив він.

Перший заступник додав, що також діятиме програма компенсації вартості с/г вітчизняної техніки. Компенсація збільшена з 20% до 25%. Для малих фермерів ця компенсація становитиме 40%.

Ми прогнозуємо відродження українського сільськогосподарського машинобудування. Крім того, 2,5 млрд із 4 пропонується на компенсацію ставки частини кредиту на потреби будівництва. Виходимо на ставку 3%. Фактично це ставка, яка працює в Європі. Якщо підприємство реконструюватиме свої комплекси, то компенсація складе 30% вартості», — пояснив він. 

За його словами, підтримуватимуться й аквакультура, вівчарство та козівництво. Підтримка відбуватиметься шляхом здешевлення кредитів.

Підтримка утримання корів буде в допомозі 1500 грн на одну голову. За нашими підрахунками, це поліпшить ситуацію з рентабельністю утримання молочного стада», — розповів Мартинюк.

За його словами є ще одна галузь, яка потребує підтримки.

Садівництво — галузь-чемпіон по робочим місцям із розрахунку на 1 га. На 1 га саду працює близько 100 людей. Тож кожен новий гектар — це робочі місця. Тому за програмою підтримки будемо компенсувати частину вартості саджанців. Плануємо, що завдяки цьому з’явиться 3 тис. га нових садів та виноградників», — прогнозує заступник міністра.

Що ж до фермерів, то для них існує «фермерський мільярд». Також прийнято Концепцію розвитку фермерства, яка розроблялася спільно з Асоціацією фермерів і приватних землевласників України.

Програма підтримки націлена на дрібних та середніх фермерів з площами до 500 га обробітку. Але лише для тих, хто зареєстрований та сплачує податки, а також зареєстрував худобу. Ця програма сприятиме частковій детінізації сектору. Здешевлення кредитів для фермерів — 1% річних. 100% компенсації вартості насіння, консультації по веденню бізнесу та 40% компенсації техніки вітчизняного виробника», ‒ розповів Мартинюк.

Та додав, що в програму підтримки включена й підтримка молочних та садово-ягідних кооперативів. Адже для того, щоб Україна вийшла на європейські стандарти виробництва, потрібно сучасне обладнання.

Сьогодні фермери виробляють 6% ВВП країни. Завдяки цій програмі ми плануємо довести частку до 10%», — підсумував Максим Мартинюк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 січня 2018
Мартинюк розповів про долю домашнього молока
Уряд не планує виводити з обігу домашнє молоко і найближчим часом презентує програму підтримку молочних кооперативів. Про це сьогодні на...
18 січня 2018
Щоб підвищити якість молока, надаватиметься державна підтримка
Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава буде надавати значну підтримку. Про це повідомляє прес-служба...
20 грудня 2017
Державна підтримка має надаватися лише галузям, що експортують продукцію з високою доданою вартістю
Державі необхідно сконцентруватися лише на програмах підтримки та розвитку промислових галузей, що виробляють товари з високою доданою вартістю,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...