М’ясо птиці витісняє з раціону українців інші види м’яса
Українці споживають м'яса птиці більше, ніж інших видів

Пропозиція на ринку більш доступного за ціною м’яса птиці зумовлює «витіснення» цим видом тваринницької продукції інших видів м’яса у раціоні харчування українців. Про це повідомляє завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.

У середині 2000-х років частка курятини була на рівні раціональних норм споживання і в загальних обсягах споживання м’яса усіх видів становила 38%. На яловичину припадало 26%, а на свинину — 34%.

«У 2017 році частка курятини збільшилася до 47% — переважно, за рахунок яловичини. Водночас частка останньої у загальних обсягах споживання м’яса усіх видів зменшилася до 16% за раціональної норми споживання у 25%», — зауважив він.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, на відміну від інших сільськогосподарських тварин, поголів’я свійської птиці, наявної у сільгосппідприємствах, у 2017 році не знизилося проти рівня 2016 року.

У 2017 році лише обсяги вирощування птиці у сільгосппідприємствах мали позитивну динаміку — +4,7% до 2016 року, тоді як обсяги вирощування інших видів сільгосптварин характеризуються спадним трендом.

Такий дисбаланс у виробництві м’яса значною мірою зумовлений недосконалістю державної фінансової підтримки у 2017 році, коли виробництво продукції птахівництва підтримувалося за двома напрямами — у вигляді бюджетної дотації в режимі квазіакумуляції ПДВ та шляхом надання бюджетного відшкодування ПДВ при експорті продукції птахівництва», — пояснив Тулуш.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 лютого 2018
Виробництво м'яса бройлерів продовжує зростати
У 2016 році в світі було вироблено 89,5 млн т м'яса бройлерів, що на 854 тис. т більше, ніж роком раніше. Такі дані надає провідна статистична...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...