Blockchain захистить власників від земельних рейдерів
Мартинюк охарактеризував технологію Blockchain в Україні

Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк надав характеристику нововведенню для державних реєстрів. Про це повідомляють Комментарии.UA.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Державний земельний кадастр переведений на інноваційну технологію Blockchain, яка представляє собою розподілену базу даних. Постанову про перехід Держгеокадастру на Blockchain прийняли 21 червня 2017 року.

За словами голови міжнародної антикорупційної організації Transparency International Ukraine Ярослава Юрчишина, такий перехід обумовлений проведенням у недалекому майбутньому земельної реформи.

Читати до теми: Земельний Blockchain — (не) довіряти?

Blockchain як цифровий реєстр являє собою безперервний ланцюжок послідовно розташованих інформаційних блоків. Така система має низку незаперечних переваг, до яких належить захист спочатку наведених даних від зовнішнього втручання і доступність інформації, розміщеної в базі, для всіх учасників системи. У разі вторгнення в один із блоків ланцюга всі її користувачі будуть сповіщені про цю подію. Таким чином, забезпечується збереження даних і коректність поводження з ними.

Перший заступник міністра підкреслив, що технологія Blockchain сприятиме підвищенню довіри до надійності державних реєстрів та сервісів в цілому, котра нині невисока, і не лише в Україні, також він відзначив важливість такої інновації для захисту від земельних рейдерів, яка забезпечується Blockchain шляхом відстеження всіх виконуваних транзакцій із земельними ділянками.

Важко переоцінити вагомість надійного захисту державних реєстрів землі, майна й персональних даних. Несподівана кібератака здатна завдати непоправної шкоди, призвести до втрати даних, які практично не підлягають відновленню. Саме тому Україна своєчасно вибрала для себе життєвий шлях криптографічного захисту даних», — говорить він.

За його словами, недоліком технології Blockchain є неможливість перевірки спочатку внесених у базу даних, які вона тільки захищає. Це може призвести до нашарування в реєстрі земельних ділянок. Цією проблемою зараз займається Держгеокадастр, який виправляє помилки, отримані під час внесення даних про півтора мільйона ділянок.

Перехід Держгеокадастру на Blockchain стався без залучення коштів з боку держави.

Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко повідомив, що для переходу були використані трудогодини співробітників Держгеокадастру і технічна допомога компанія Bitfury — лідера Blockchain-тренду.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 січня 2018
Оприлюднено результати роботи Мін'юсту за 2017 рік
Сьогодні міністр юстиції Павло Петренко, перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька, заступники міністра юстиції Олена Сукманова та Світлана...
29 жовтня 2017
Депутати затримують запуск ринку землі, — Мартинюк
Внесення законопроекту про обіг сільськогосподарської землі, ухвалення якого надало б можливість запустити земельний ринок у Україні, не вносять на...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...