Українське сало стає все більш дорожчим не тільки серцю, а й гаманцю
Українське сало стає все більш дорожчим не тільки серцю, а й гаманцю

За даними Держстату, на початку осені відбулося значне подорожчання сала, свинини та вершкового масла. Про це повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, за його словами, суттєво зросли ціни на сало, приблизно на 3,5 гривні.

«Відтепер сало коштує у середньому 54,9 грн за кілограм. Водночас відбувається величезне коливання цін у регіонах — в місті Києві його можна придбати за 104 грн/кг, а на Тернопільщині за 32 грн. Різниця в ціні — більш ніж утричі, або «космічні» 72 грн», — наголосив Дорошенко.

За підрахунками Асоціації, свинина за першу декаду вересня додала 2,6 грн і коштує 104 грн за кг.

Коливання вартості між регіонами складає 19 грн: у місті Києві «соціальна» свинина з кісточкою коштує 114,7 грн. за кілограм, а в тій же Тернопільській — 95,7 грн», — написав експерт.

Він додав, що вершкове масло підвищилося в ціні майже на 3 гривні.

Відтепер середня ціна його складає 147,2 грн за кілограм. За даними Держстату, в Київській області масло коштує 165,5 грн, тоді як на Тернопільщині — 126,4 грн за кілограм. Різниця в ціні — майже 40 гривень», — зазначив Дорошенко.

І зазначив, що більш ніж на 1 гривню подорожчали: яловичина — на 1,5 грн, курячі яйця та курятина у тушці — на 1,1 грн. Відтепер середня ціна «соціальної» яловичини з кісточкою складає 109,8 грн за кілограм, а курячих яєць С1—С2 — 17,9 грн за десяток, тушки курки — 55 грн за кілограм.

Найбільші ціни на яловичину в місті Києві — 127,8 грн за кілограм, на яйця — у Тернопільській області — 19,4 грн. за десяток, на тушку курячу у Чернівецькій області — 57,7 грн за кілограм. Найменші ціни на яловичину на Чернігівщині — 97,2 грн за кілограм, на яйця і тушку птиці у Запорізькій області — відповідно 16,9 грн за десяток та 53,3 грн за кілограм. Різниця в ціні у регіонах на яловичину складає 30 гривень», — прокоментував розріз цін директор Асоціації.

Відзначається, що ціни на овочі теж не «стоять на місці». Єдиний продукт, який подешевшав більше, ніж на 20 копійок — це картопля.

Буряк і морква додали в ціні відповідно 40 і 30 копійок. Відтепер буряк коштує 5,2 грн за кілограм, а морква — 8,2 грн. Навіть і на ці продукти значна різниця цін у регіонах. Найбільша ціна на буряк у Чернівецькій області — 7,4 грн. за кілограм, а найменша у Запорізькій області — 3,7 грн. Морква найдорожча на Буковині — 9,6 грн за кілограм, а найдешевша на Миколаївщині — 6,3 грн.

Загалом за перші дні осені дорожчими стали ¾ усіх соціальних продуктів. Що є очікуваним, але небажаним для споживача. Оскільки ціни на продукти в Україні нерідко перевищують східноєвропейські, то уряду необхідно задіяти нові механізмі впливу на ринок, як, наприклад, зниження ставки ПДВ з 20 до 5—7%», — підсумував Олексій Дорошенко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

27 листопада 2017
Один із головних українських продуктів може стати дефіцитом
Виробляти сало в Україні стає невигідним, оскільки корми постійно дорожчають і на вирощування йде досить багато часу. Про це повідомляють...
9 жовтня 2017
Вантажівка з українським салом «тікала» через кордон
На Харківщині прикордонники разом із СБУ затримали вантажівку сала. Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України. ...
9 вересня 2017
Ціни на м’ясо мають знизитися протягом тижня
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що найближчими тижнями в Україні очікується зниження цін на м'ясну продукцію. Про це стало відомо...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...