Бізнесу дали поради для безпечної реєстрації податкових накладних (ПН) і їхнього розблокування.
Як бізнесу розблокувати податкові накладні — алгоритм

Бізнесу дали поради для безпечної реєстрації податкових накладних (ПН) і їх розблокування. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com «Чотири кола пекла для агробізнесу, або Як пережити автоматичний режим реєстрації податкових накладних».

Нагадаємо, що з 1 липня 2017 року в Україні запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних.

«Традиційно хотіли як краще, та вийшло як завжди. «Автомат» ледь не перетворився на «кулемет» на практиці, бо до зони ризику (а відтак — і блокування податкових накладних) потрапило чимало підприємств. Підстава — вони не пройшли «відбір» Мінфіну та ДФСУ щодо відповідності критеріям на «автомат» і тому потрапили до групи ризику, яку розглядають «під лупою». Аграріям «пощастило» найбільше, адже, згідно із постановою фіскалів, більшість с/г товарів віднесли до ризикових, таким чином автоматично поставивши під удар практично весь агрокомплекс», — пише видання.

За даними ДФСУ, заблоковано — 0,5% всіх накладних. Натомість говорять про значно більші цифри.

Є кілька негативних наслідків для галузі: блокування обігових коштів, затримка з оформленням податкового кредиту, штрафні санкції від бізнес-партнерів та податківців і, як результат, подорожчання послуг по всьому ланцюгу роботи з постачальниками.

В нас у договорах із клієнтами це все прописано. Якщо ми раптом не зареєстрували або зареєстрували невчасно податкову накладну, то там передбачено великі штрафні санкції — до 50% від суми договору. Наразі цим пунктом ніхто не користується, але все частіше до нього починають приглядатися. Не хотілося б, щоб його почали застосовувати, інакше ми також будемо змушені застосувати його щодо наших партнерів», — пояснює виданню на правах анонімності один із керівників агрохолдингу.

AgroPolit.com подає запропоновані Мінфіном зміни до подачі ПН та наводить перелік рекомендацій від бізнесу та бухгалтерів, як поводитися, коли блокують накладну.

Перша порада — обрати правильний оскарження рішення про блокування. Платник має два способи подачі документів для оскарження: самостійно електронкою або ж поштою.

У першому випадку все зрозуміло — електронним листом вислати пакет документів, оскільки відправляючи документи поштою, варто мати на увазі, що ДФС може не забирати їх протягом тривалого часу, тоді як період оскарження відраховується від дати проставлення поштового штемпеля у відділенні відправника», — пише видання.

Друга — формування пакету документів для комісії у ДФСУ, яка розглядає ці скарги.

Платники податків мають звернути особливу увагу на деталі. Зокрема, повідомлення про оскарження має містити весь пакет документів (у форматі, який приймає ДФСУ, — наприклад, документ PDF старої версії можуть не прийматися), котрі підтверджуватимуть реальну господарську діяльність підприємства та здійснення операцій купівлі-продажу тієї чи іншої продукції. Коли у с/г виробника блокується податкова накладна, перша й головна умова її розблокування — подати таблицю даних платника податку, де вказані коди УКТ ЗЕД за групами товарів, які фактично підтверджують і показують, звідки береться сума вхідного ПДВ та як сформована — вихідного. Якщо с/г виробник хоча б раз подавав цю таблицю за номенклатурою різних товарів, то податкова собі відзначила це у системі, й далі за таким кодом товарів проблеми не буде. Якщо ж ні, то треба її подавати. Саму таблицю потрібно заповнювати дуже чітко й заповнити всі графи. Вона має містити дату та номер, нумерацію, чітко виділені коди. Останні повинні подаватися у відповідному порядку: зверху — вхідний, нижче — вихідний. Якщо в таблиці немає вихідних номерів та прочерки не на тому місці, або й узагалі відсутні, то її не приймуть. Окрім того, бухгалтери компаній радять при зборі пакету на перевірку ДФСУ подавати розлоге пояснення у додатках (і зазначити про наявність цього пояснення у відповідній графі повідомлення на оскарження), котре показує, як сформувався вхідний і вихідний ПДВ, які документи з поданого набору це підтверджують. На збір усіх документів і їхню подачу підприємець має 10 днів», — сказано у тексті.

Про інші умови читайте далі у матеріалі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 грудня 2017
Накладні під замком: Як вирішити проблему блокування
Із 1 липня цього року українські виробники зіштовхуються з серйозними перешкодами під час ведення ними законної господарської діяльності —...
6 жовтня 2017
А МВФ проти: чому зміни до реєстру податкових накладних турбують фонд?
Міжнародний валютний фонд стурбований депутатськими правками в систему відшкодування ПДВ. Про це йдеться в листі постійного представника МВФ в...
21 вересня 2017
Ніхто не відповідає за помилкове блокування податкових накладних — заява
Для автоматичного блокування податкових накладних немає законодавчої бази, це відбувається фактично поза правовим полем. Про це заявив народний...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...