Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій
Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій

За I півріччя 2017 року аграріям надано бюджетних дотацій в обсязі 1,91 млрд грн, що у свою чергу становило близько 2% від валової вартості аграрної продукції, на підтримку якої спрямовані бюджетні асигнування. Про ці та інші підсумки запровадження дотацій говорили під час прес-конференції «Аграрні дотації: для людей чи олігархів?», яка відбулася 31 серпня в Києві.

Механізм надання підтримки передбачає схему, за якою щомісячний розмір бюджетних коштів товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці.

Сергій Карпенко, генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України» під час прес-конференції розповів, що одним із ключових моментів у розподілі державних асигнувань є те, що бюджетні дотації розраховані для всіх за величиною виробників продукції, а не лише для представників великого бізнесу.

Обсяги коштів, які отримують підприємства від дотацій, є меншими, ніж за дії спецрежиму, але, безумовно, така підтримка досить важлива для галузі. Бюджетна дотація розподіляється пропорційно до сплаченого підприємством ПДВ, відповідно, великі виробники отримуватимуть більше дотацій, тому що виробляють більші обсяги продукції та сплачують значні суми ПДВ», — зазначив він.

І додав, що за підсумками 7 місяців поточного року спостерігається зростання виробництва м’яса птиці на 3,8 тис. тонн або на 0,6%, проти аналогічного періоду 2016 року.

Зупинилося зменшення частки малих і середніх підприємств із виробництва продукції птахівництва, яка до цього часу постійно зменшувалася. Багато підприємств відновлюють свою роботу», — констатував генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України».

Генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» зазначив, що запровадження нового підходу бюджетної аграрної дотації відразу дало перші позитивні результати для тваринництва: вперше за останні п’ять років обсяги виробництва молока, яєць та реалізація на забій худоби та птиці у живій масі за січень—червень 2017 року не зменшилися щодо аналогічного попереднього періоду, а продемонстрували, хоч і незначний, але все ж таки ріст у 1%. 

Фактично виплачені кошти забезпечили підтримку рентабельності виробництва дотаційної продукції на 5—6%, що із поступовим зниженням вартості кредитування є суттєвим чинником стимулювання довгострокових інвестицій в АПК», — пояснив Висоцький.

Експерти підсумували, що об’єктивно оцінити економічний ефект для аграрного сектору від запровадження нової системи підтримки можна буде лише за підсумками року, оскільки 70% обсягів реалізації сільськогосподарської продукції і відповідно формування податкового кредиту, на базі якого виплачується дотація, відбувається у другому півріччі.

Наразі, за словами представників профільних аграрних об’єднань, можна говорити про запровадження прозорого та некорупційного механізму підтримки аграріїв, котрий базується на автоматичних розрахунках сформованого та сплаченого ПДВ.

Запроваджений механізм повністю виключає можливість отримання дотацій для 40% представників аграрного сектору, які працюють в тіні, не сплачують податків як до місцевих, так і до загальнодержавного бюджетів, та ведуть операційну діяльність за готівку.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 вересня 2017
Птахівники отримали переваги при нарахуванні бюджетних дотацій — точка зору
За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок некоректного нарахування бюджетної дотації в режимі «квазіакумуляції» ПДВ,...
4 вересня 2017
Аграрні підприємства можуть недоотримати бюджетні дотації
Некоректне нарахування бюджетної дотації в режимі «квазіакумуляції» ПДВ зумовило формування необґрунтованих переваг для окремих груп...
2 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 01.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій2. Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...