Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій
Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій

За I півріччя 2017 року аграріям надано бюджетних дотацій в обсязі 1,91 млрд грн, що у свою чергу становило близько 2% від валової вартості аграрної продукції, на підтримку якої спрямовані бюджетні асигнування. Про ці та інші підсумки запровадження дотацій говорили під час прес-конференції «Аграрні дотації: для людей чи олігархів?», яка відбулася 31 серпня в Києві.

Механізм надання підтримки передбачає схему, за якою щомісячний розмір бюджетних коштів товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці.

Сергій Карпенко, генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України» під час прес-конференції розповів, що одним із ключових моментів у розподілі державних асигнувань є те, що бюджетні дотації розраховані для всіх за величиною виробників продукції, а не лише для представників великого бізнесу.

Обсяги коштів, які отримують підприємства від дотацій, є меншими, ніж за дії спецрежиму, але, безумовно, така підтримка досить важлива для галузі. Бюджетна дотація розподіляється пропорційно до сплаченого підприємством ПДВ, відповідно, великі виробники отримуватимуть більше дотацій, тому що виробляють більші обсяги продукції та сплачують значні суми ПДВ», — зазначив він.

І додав, що за підсумками 7 місяців поточного року спостерігається зростання виробництва м’яса птиці на 3,8 тис. тонн або на 0,6%, проти аналогічного періоду 2016 року.

Зупинилося зменшення частки малих і середніх підприємств із виробництва продукції птахівництва, яка до цього часу постійно зменшувалася. Багато підприємств відновлюють свою роботу», — констатував генеральний директор Асоціації «Союз птахівників України».

Генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» зазначив, що запровадження нового підходу бюджетної аграрної дотації відразу дало перші позитивні результати для тваринництва: вперше за останні п’ять років обсяги виробництва молока, яєць та реалізація на забій худоби та птиці у живій масі за січень—червень 2017 року не зменшилися щодо аналогічного попереднього періоду, а продемонстрували, хоч і незначний, але все ж таки ріст у 1%. 

Фактично виплачені кошти забезпечили підтримку рентабельності виробництва дотаційної продукції на 5—6%, що із поступовим зниженням вартості кредитування є суттєвим чинником стимулювання довгострокових інвестицій в АПК», — пояснив Висоцький.

Експерти підсумували, що об’єктивно оцінити економічний ефект для аграрного сектору від запровадження нової системи підтримки можна буде лише за підсумками року, оскільки 70% обсягів реалізації сільськогосподарської продукції і відповідно формування податкового кредиту, на базі якого виплачується дотація, відбувається у другому півріччі.

Наразі, за словами представників профільних аграрних об’єднань, можна говорити про запровадження прозорого та некорупційного механізму підтримки аграріїв, котрий базується на автоматичних розрахунках сформованого та сплаченого ПДВ.

Запроваджений механізм повністю виключає можливість отримання дотацій для 40% представників аграрного сектору, які працюють в тіні, не сплачують податків як до місцевих, так і до загальнодержавного бюджетів, та ведуть операційну діяльність за готівку.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 вересня 2017
Птахівники отримали переваги при нарахуванні бюджетних дотацій — точка зору
За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок некоректного нарахування бюджетної дотації в режимі «квазіакумуляції» ПДВ,...
4 вересня 2017
Аграрні підприємства можуть недоотримати бюджетні дотації
Некоректне нарахування бюджетної дотації в режимі «квазіакумуляції» ПДВ зумовило формування необґрунтованих переваг для окремих груп...
2 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 01.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Оприлюднено піврічні результати запровадження дотацій2. Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула...

Вибір редакції

1 червня 2020
Місцеві вибори-2020: зміна виборчого законодавства та децентралізація по-новому доб’є сільських жителів та закріпачить місцеву владу
Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбудуться за новими правилами — їх прописав у законопроєкті ідеолог «Слуги народу» 3485...
29 травня 2020
Влада змінюється: хто очолить Держгеокадастр та які питання доведеться вирішувати новому керівнику
Розпорядженням Кабінету міністрів України 25 травня 2020 року було звільнено з посади голови Державної служби України з питань геодезії, картографії...
26 травня 2020
Ігор Петрашко & Дмитро Фірташ: курс на створення монополії чи лібералізація ринку міндобрив?
МЕРТ під егідою міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігоря Петрашка створює нові прозорі правила гри на...