Озвучено проміжні результати земельного міні-референдуму: жодна з місцевих рад не підтримує скасування мораторію
Голова громадського руху «Кріпак» Богдан Балагура (зліва) та його заступник Євген Черняк (справа)

Громадський рух ( ГР) «Кріпак» підраховує проміжні результати опитування місцевих рад по всій Україні щодо питання зняття земельного мораторію  і відкриття ринку землі. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповіли голова громадського руху «Кріпак» Богдан Балагура та його заступник Євген Черняк.

Нагадаємо, що Всеукраїнське опитування місцевих рад щодо доцільності зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення стартувало  у травні 2017 року в рамках проекту «Земля: голос громад». Повні результати дослідження очікуються орієнтовно в кінці жовтня.

Заступник голови ГР «Кріпак» Євген Черняк розповів деталі проведення опитування. За його словами, проект складається з двох етапів.  Перший –  направлення запитів у міські, обласні та районні ради. Другий – листи у сільські та селищні ради.

Наразі ГО «Кріпак» відправлено 2166 листів електронною поштою, а близько 300 — звичайними листами. Їх вже отримали отримали 23 обласні, 452 – районні та  77 ‒ рад міст обласного значення. Також розіслано 1614 запитів у сільські та селищні ради. Опрацювання результатів другого етапу відбувається паралельно з першим. Опитування проводиться за власний кошт ГР.

Ми отримали майже 70% (403 відповідей з міських, обласних та районних рад, які розіслали). Поступово надходять і з сільських та селищних - вже є 181. Дані оновлюються постійно. Загалом ми обробили 584 рішення (дані за ними нанесені на публічну карту). Проміжні резельтати дослідження виглядають так: 256 рад відповіли, що не підтримують скасування земельного мораторію! Ще 187 — пообіцяли розглянути це питання, а 141 — не визначились. Тобто, жодна з 584 рад, рішення яких ми опрацювали, не підтримала ідею зняття земельного мораторію в Україні!», -  пояснює Балагура.

Як  пояснив Євген  черняк, запити направляються від Громадського руху «Кріпак» до ради певного рівня трьома способами: електронною поштою, поштовим листом чи факсом.

У депутатів ради є два варіанти поводження з нашим запитом, виходячи з двох законів – «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян». У нашому запиті ми посилаємося саме на них. Якщо питання, порушене у зверненні, вже розглядалося, то  відповідь за ним мають надіслати через 5 днів після отримання. Якщо не розглядають, то воно йде у статусі звернення громадян  у спеціальну комісію і тоді відповідь надходить орієнтовно за місяць. Важливий момент: у будь-якому разі виборці можуть прийти на сесію чи в сільську раду й заявити про свою позицію з  даного питання, і їхню думку повинні фіксувати. Це не якесь соціологічне, нікому не зрозуміле опитування. Розгляд наших звернень протоколюється, фіксується, документально закріплюється. Отримані дані ми аналізуємо й наносимо на спеціальну карту, яка, до речі, доступна кожному в режимі online абсолютно безкоштовно», -  підсумував він.

Далі детальна графіка з відповідями рад різних рівнів у тексті інтерв'ю.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 вересня 2017
Запуск ринку землі призведе до припливу іноземних інвестицій в Україну
Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення приведе до притоку іноземних інвестицій в Україну. Таку точк зору висловив...
4 вересня 2017
В Україні налічується близько 11 тисяч рад різного рівня
В Україні сьогодні налічується близько 11 тис. рад різного рівня, з яких сільських і селищних рад — близько 10 тисяч. Про це повідомив голова...
3 вересня 2017
Знайдено механізм виявлення думки сільських жителів щодо земельного мораторію
Представники громадського руху (ГО) «Кріпак» ініціювали всеукраїнське опитування місцевих рад щодо доцільності зняття мораторію на продаж...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...