Як вийти на ринок Китаю — алгоритм
Як вийти на ринок Китаю — алгоритм

Оприлюднено інструкцію виходу на ринок Китаю для українського бізнесу, яка допоможе зрозуміти особливості державного регулювання країни. Про це повідомляє Baker Tilly International.

Передусім експерти радять зрозуміти свого покупця та приготуватися до конкуренції, адже на китайському ринку вже давно присутні інші світові виробники. Більшість із них вже вибудували зв'язок як із клієнтом, так і з місцевою владою та дистриб’юторами. Їхній товар вже звичний споживачеві, а для китайського бізнесу вони стали надійними партнерами. Вам же ще тільки належить подолати цей шлях.

Почати його варто із розуміння, що й кому ви продаєте.

Компанії, які не зважатимуть на місцеву специфіку, чекає крах. Попри те, що китайці починають віддавати перевагу імпортним продуктам, це не означає, що вони купуватимуть їх тільки з причини «імпортності». Тому ви маєте максимально адаптувати для них вашу продукцію. Для початку перекладіть інформацію з маркування та упаковки китайською», — радять експерти консалтингової компанії.

Другим етапом має бути дослідження ринку. Українському товаровиробнику варто завжди пам’ятати, що в Китаї взагалі відсутній бренд нашої країни та її товарів — китайські споживачі досі не асоціюють Україну з якимись продуктами.

Це означає, що вам або доведеться вибудовувати бренд з нуля, або продавати свій товар місцевим компаніям, які пропонуватимуть його під власними торговими марками. В першому випадку вам доведеться вкласти більше грошей, проте через кілька років ваш товар стане впізнаваним на ринку, що збільшить прибуток. У другому — зможете зекономити на маркетингу, проте про заробіток на доданій вартості можна забути», — роз’яснюється у статті Baker Tilly International.

В компанії також радять вивчити ціни, користуючись Тaobao й tmall, а також самостійно з’їздити в Китай, щоб дізнатися, як продається ваша продукція. Варто відвідувати й галузеві виставки, де легше знайти партнерів.

Віддалено шукати партнерів і презентувати свій продукт можна за допомогою сервісів alibaba та tradekey. Не варто нехтувати державною підтримкою. Китайці поважають владу та діють у рамках рішень регіональної влади. Тому спробуйте отримати підтримку посольства, асоціації виробників, торгово-промислової палати Китаю тощо», — радять експерти.        

Також зазначається, що всі виробники мають потурбуватися про захист авторських прав свого товару.

Реєстрацією торгової марки справа не обійдеться — китайці без жодного страху підробляють світові бренди, а дорогі та тривалі суди проти них рідко закінчуються успіхом — у більшості випадків суд винесе рішення на користь китайської компанії. Тому найкраща стратегія — постійно оновлювати асортимент і додавати у свій продукт такі ознаки, які було б важко скопіювати. Також зробіть усе, щоб повна інформація про продукт не була зосереджена в руках одного партнера», — наголошують у компанії.

На стадії підписання контракту особливу увагу приділяйте його китайській версії. Вона має перевагу над усіма іншими, тому будь-яка неточність буде на користь китайській стороні. Не поспішайте, розглядайте кожен крок.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 серпня 2017
Західна Україна історично «за» відкриття ринку землі — думка
У тих частинах Західної України, де ще залишилися якісь історичні умови приватної власності — значно більша підтримка відкриття ринку землі....
18 серпня 2017
Україна та Китай зацікавлені у співпраці в галузі розвитку smart farming
Україна та Китай мають перспективні напрямки співпраці в аграрному секторі, а саме — співробітництво в галузі інфраструктури, логістики та...
1 серпня 2017
Китай зацікавлений у нарощуванні експорту продуктів харчування з України
Співпраця компетентних органів у сфері безпечності харчових продуктів України та Китайської Народної Республіки за останній період суттєво...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...