На Житомирщині близько 100 залишених без землі селян блокували автодорогу
Селяни заблокували дорогу на Житомирщині

У Житомирській області сьогодні, 21 липня, близько 100 мешканців села Кодня Житомирського району, перекривали автодорогу "Житомир—Могилів-Подільський" поблизу села Кодня. Про це повідомляє УНІАН.

Мешканці Кодні вважають, що у них незаконно відбирають землю.

Акція протесту тривала близько години. Представники влади пообіцяли розібратися у цьому питанні. Під час акції протесту мешканці Кодні зазначали, що "перекрили трасу "Житомир—Могилів-Подільський" поблизу села Кодня і таким чином виявили протест проти дій головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, рішеннями якого селян і позбавили землі".

За словами Коднянської сільської голови Наталія Бовсунівська, "у 2015—2016 роках головне управління Держгеокадастру в Житомирській області видало накази щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на земельні ділянки, якими вони користувалися багато років за межами села для подальшої приватизації цієї землі". Землю отримали близько 50 мешканців Кодні.

Відповідно, вони уклали договори із землевпорядними організаціями, сплатили кошти, але приватизувати землю не встигли. У червні цього року за заявами інших осіб обласне управління Держгеокадастру видало накази дозволу на розроблення документації із землеустрою на цих землях іншим людям, говорять, що АТОвцям, мені відомо, що цим земельним ділянкам вже присвоєно кадастрові номери. Тобто, сільських мешканців фактично позбавили права на їхню землю, а це були, як правило, городи, які вони обробляли десятки років», — сказала Бовсунівська.

Наскільки законні рішення земельного відомства, буде з’ясовувати робоча група, до якої увійдуть представники влади, Держгеокадастру та мешканці села, які вважають, що у них незаконно відбирають землю. Водночас, за даними головного управління Держгеокадастру в Житомирській області, усі документи про виділення землі в регіоні ухвалюються згідно із українським законодавством і на законних підставах.

Присутні на акції правоохоронці та представники влади звернулися до місцевих жителів із проханням не вдаватися до заходів протесту, адже, за їхніми словами, вони не вплинуть на вирішення проблеми і лише дестабілізують суспільний спокій. Наразі акцію протесту припинили, а рух транспорту, який був частково обмеженим певний час, розблокували.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...