Аграрний сектор забезпечує понад 14% обсягу ВВП України
Агропромисловий комплекс формує 14% ВВП України

У Києві відбулась зустріч представників Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, освітян Національного університету біоресурсів і природокористування та експертів галузі  аграрної промисловості. Про це повідомляє «День».

На зустрічі обговорювалися питання розвитку агросектору, зокрема проведення земельної реформи, розробка  стратегії розвитку малого та середнього фермерського господарства, питання пайовиків тощо.

За словами народного депутата України, голови підкомітету з питань соціальної політики агропромислового комплексу, розвитку сільських територій, науки та освіти Артема Вітка, сьогодні агропромисловий комплекс забезпечує понад 14% обсягу ВВП нашої країни.

Сільське господарство — єдина галузь в Україні, яка демонструє зростання протягом останніх 17 років, а агропромисловий комплекс забезпечує понад 14% обсягу ВВП України. Аграрний сектор приносить кожен третій долар, який отримує Україна. Без цих валютних надходжень було б складно сподіватися на стабілізацію курсу гривні та збільшення золотовалютних резервів НБУ», — повідомив Вітко.

Також він підкреслив, що Україна зберігає лідерство в експорті соняшникової олії.

Попри окупацію частини території, Україна продовжує утримувати лідерські позиції в експорті соняшникової олії. Це близько 28% світового виробництва. Крім того, ми маємо 3-є місце з експорту зерна та рапсу, що складає близько 14% виробництва у світі», — зазначив народний депутат.

Вітко повідомив, що в країні існує проблема із забезпеченням захисту прав громадян, які є власниками земельних паїв.

Згідно з чинним законодавством, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодуванням збитків. Але у наших реаліях задекларована українськими законами система прав громадян виявляється недосконалою. Більш того, гострим питанням стає практика рейдерських захватів, яка набула системного характеру… Необхідно терміново відкоригувати законодавчі акти для побудови дієвої системи захисту від рейдерських атак», — заявив народний депутат.

Наприкінці обговорення наявних проблем в аграрному секторі було прийнято рішення створити експертну групу у рамках роботи Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин для співпраці над новими, ефективними аграрними законопроектами.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 грудня 2017
В Україні очікується зростання ВВП у 2017-му близько 2%
Кабінет Міністрів України очікує зростання внутрішнього валового продукту України в 2017 році близько 2%. Про це повідомив прем'єр-міністр України...
9 серпня 2017
6—7% аграрного ВВП формують фермерські господарства — офіційно
Частка ВВП фермерських господарств у загальній структурі виробництва незначна. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповіла...

Вибір редакції

6 грудня 2019
Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за...
4 грудня 2019
100 днів роботи уряду та Мінекономіки: що отримав агросектор — на раз упав, на два віджався
6 грудня минає 100 днів від початку роботи уряду Олексія Гончарука та парламенту імені «Слуг народу» на чолі з Дмитром Разумковим....
4 грудня 2019
Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет
На календарях депутатів Верховної ради ІХ скликання – 100 днів з дня оголошення ними урочистої присяги на вірність українському народу. У...