Виробнича кооперація розширить експорт українських товарів
Виробнича кооперація розширить експорт українських товарів

У рамках засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва було відзначено значний потенціал зростання двосторонньої торгівлі в галузі тваринництва. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Комісію очолювали віце-прем'єр-міністр України — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та заступник прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко. В роботі комісії взяли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

Сьогодні Білорусь є важливим торговельним партнером України в аграрній сфері. За п’ять місяців цього року товарообіг сільськогосподарськими товарами між нашими країнами склав 203,9 млн дол. США, та збільшився на 66,4 млн дол. США у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З огляду на це, Україна має позитивне сальдо в аграрній торгівлі з Білорусією за цей період у 178,3 млн дол. США», — розповіла Ольга Трофімцева.

За словами заступника міністра, на сьогодні вже 18 українських підприємств здійснюють постачання продукції тваринного походження до Білорусі. Стільки ж білоруських підприємств експортують свої продукти тваринництва до України.

Саме в галузі тваринництва ми відзначаємо значний потенціал зростання двосторонньої торгівлі. Тому ми раді вітати зафіксовану в Протоколі Дорожню карту відносно взаємовигідних постачань тварин, птиці, сировинну продукцію та репродуктивний матеріал від них, а також кормів для тварин і птиці», — зазначила вона.

Під час засідання обома комісіями було звернуто увагу на можливість кооперації в галузі виробництва сільськогосподарської техніки.

Білоруська сторона висловила серйозну зацікавленість у спільних проектах з метою збільшення реалізації сільськогосподарських машин українським фермерам. Ми, зі свого боку, будемо підтримувати створення спільних підприємств у цій галузі на території України», — підсумувала Ольга Трофімцева.

За результатами засідання було підписано протокол, у якому зафіксовано пріоритетні напрямки подальшого поглибленого співробітництва між країнами в усіх ключових галузях економіки.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 липня 2017
Кооперація допоможе громадам співпрацювати з великими рітейлерами — думка
Запровадження ринку землі має бути пов’язано з розвитком місцевої переробки, створенням доданої вартості с/г продукції на базі...
25 липня 2017
Україна й Аргентина розроблятимуть науково-технологічні коопераційні проекти
Днями відбулася зустріч заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої із Надзвичайним та...
19 липня 2017
Україна та Білорусь розвиватимуть транспортні коридори
Україна і Білорусь будуть посилювати виробничу кооперацію, зокрема у сфері машинобудування  та сільгоспмашинобудування. Про це повідомляється на...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...