Кооперація допоможе громадам співпрацювати з великими рітейлерами – думка
Кооперація допоможе громадам співпрацювати з великими рітейлерами — думка

Запровадження ринку землі має бути пов’язано з розвитком місцевої переробки, створенням доданої вартості с/г продукції на базі сільськогосподарських кооперативів. Про це розповів експерт зі стратегічного планування та розробки законодавства проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики» Валерій Бондарчук у ексклюзивному коментарі кореспонденту АgroРolit.com.

За словами Бондарчука, насамперед йдеться про розробку нормативно-правових актів, які сприятимуть сталому сільському розвитку та його складових.  В іншому разі, сільські жителі не отримають сповна всіх переваг і вигод від можливого запровадження ринку земель с/г призначення.

Доопрацювання стосуються комплексного сталого сільського розвитку.  Це проявлятиметься в тому, що кожна громада отримає можливість об’єднатися навколо певної стратегії розвитку, розробленої з урахуванням місцевого потенціалу. Те, що відбувається у ЄС. Громада розробляє стратегію під свої можливості й ресурси. Скажімо, одним сприяють  кліматичні умови, інші мають специфічне виробництво. Такі підходи спростять вирішення питань сільського розвитку», — відзначив експерт.

За його словами, сьогодні є лише один документ — концепція розвитку сільських територій. На жаль, ситуація далі поки що не розвивалася, але певні кроки у цьому напрямку з боку Мінагрополітики здійснюються.  Потрібно розробляти та впроваджувати інші акти на її виконання, зокрема, державні програми підтримки — наприклад, розвитку кооперації у співпраці з міжнародними донорами.

Це дасть змогу дрібним сільгоспвиробникам об’єднатися на місцях і використати свій потенціал для отримання прибутку. Об’єднавши землі, виробництво та переробку, можна створювати партії продуктів, які будуть цікаві як великим рітейлерам, так і імпортерам», — уточнив Бондарчук.

Він також додав, що також потрібно вирішити питання з доступними кредитами, щоб малі й середні виробники та їхні об’єднання мали змогу заснувати бізнес з нуля або збільшити обсяги виробництва і переробки.

Наразі в Міністерстві створено спеціальну робочу групу, яка детальніше займається питаннями сільського розвитку та всіма його елементами за європейськими стандартами. Здійснюється аналітична діяльність та аналіз пропозицій від експертів і громадськості з метою розробки ефективних важелів сприяння сільському розвитку», — підсумував Валерій Бондарчук.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 серпня 2017
Запрацював портал, де збиратиметься уся інформація про державну допомогу
В Україні створено «Портал державної допомоги», який містить усю інформацію про чинну та нову державну допомогу, а також — реєстр...
13 серпня 2017
Економічно успішна кооперація має починатися з великих інвестицій
Ефективна сільгоспкооперація з'явиться за умови розвитку переробки та залучення великих інвестицій. Таку думку висловила голова спілки...
9 серпня 2017
Україні потрібна мапа аграрної спеціалізації
Для ефективного розвитку сільського господарства Україні потрібна мапа аграрної спеціалізації та чітка роль кожного регіону в системі загального...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...