Прийняття закону про органічну продукцію подвоїть внутрішнє споживання «чистих продуктів»
Прийняття закону про органічну продукцію подвоїть внутрішнє споживання «чистих продуктів»

Підтримка парламентом органічного законопроекту в другому читанні прискорить зростання внутрішнього ринку споживання екологічно чистої продукції. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповіла координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур Офісу реформ Міністерства аграрної політики та продовольства України Олена Березовська.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AgroPolit.com, сьогодні у порядку денному Верховної Ради України знаходиться на голосуванні законопроект №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», ініціатором і розробником якого стало Мінагрополітики.

Раніше заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко заявив наступне:

Сьогодні на порядку денному засідання Верховної Ради стоїть для розгляду в 1-му читанні дуже важливий законопроект № 5448 «Проект Закону про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Проект розроблено з урахуванням ключових положень законодавства ЄС у сфері органічного виробництва. Розвиток органічного виробництва в Україні можливий лише за умови створення чітких та прозорих правил маркування та сертифікації продукції, що відповідає нормам та стандартам ЄС. І тоді наша органічна продукція стане конкурентоспроможною у всьому світі.
Сподіваюсь, що парламент підтримає цей законопроект, адже органічне виробництво – це майбутнє України та розвиток нашої економіки».

Олена Березовська розповіла про те, які практичні результати очікуються в разі прийняття законопроекту: «Створення Реєстрів операторів органічного ринку та органів сертифікації – найзрозуміліший та найочікуваніший крок при прийнятті законопроекту №5448.  Відкритий, загальнодоступний перелік усіх сертифікованих операторів органічного ринку, акредитованих та підтверджених органів сертифікації – мрія не тільки виробників, а й міжнародних партнерів, центральних органів влади і споживачів».

За її словами, вигоду від  цього документу відчують всі.

За останній рік ми спостерігаємо збільшення кількості операторів удвічі – з 230 до 400 виробників, серед яких значна частина тих, хто виробляє на експорт, трейдерів, переробників. І я прогнозую зростання експортного напрямку такими ж темпами - будемо за рік святкувати перехід через цифру 500. Виробники, які продають органічну продукцію за кордон, зараз працюють за міжнародними стандартами і ніби прямо не залежать від цього законопроекту, але не все так просто. Відсутність державного регулювання дуже погано впливає на імідж українських експортерів органіки, навіть створюючи необхідність для Європейської Комісії вимагати додаткові перевірки чи більш детальні аналізи. Саме через розуміння, що в Україні у цій галузі «можливо все», з’являються такі  вимоги. Але вони будуть точно переглянуті після того, як органічне законодавство прийме сама Україна», – говорить  Березовська.

На її думку, органічний законопроект також допоможе розвивати внутрішнє виробництво.

Воно теж однозначно прискориться із прийняттям законопроекту №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Ринок споживання проти минулих років зріс на 15 %. Зараз дуже відчутний,  збільшений  порівняно з пропозицією,  попит на фермерські, свіжі та «екологічно чисті» продукти. Майже у всьому світі  споживач впевнений у маркуванні органічної продукції, довіряє органам сертифікації, які здійснюють нагляд за виробниками. В Україні ми очікуємо збільшення росту споживання навіть на 50% у порівнянні з сьогоднішнім днем з моменту повноцінного регулювання галузі», – підсумовує вона.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 липня 2017
Трофімцева: прийняття органічного закону – крок до виходу на зовнішні ринки
У світі є велика кількість імпортерів, які хочуть купувати вітчизняну органічну продукцію, але передувати цьому має вдосконалення галузевої...
10 липня 2017
Олена Ковальова: Органічний сектор потребує прийняття нового закону
Виробництво органічної продукції — один із найбільш динамічних секторів в українському АПК. За даними Мінагрополітики, за останні 5 років...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...