Завтра парламент вирішить, чи зросте споживання «органіки» на 10%
Завтра парламент вирішить, чи зросте споживання «органіки» на 10%

Частка споживання органічної продукції українцями, у разі прийняття законопроекту №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», сягне 10% у довгостроковій перспективі. Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com народний депутат, член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олексій Мушак.

Нагадаємо, як раніше писав AgroPolit.com, завтра парламентарі планують розглянути три аграрні законопроекти, зокрема й №5448.

За словами народного депутата, основні зміни відбудуться в частині маркування та сертифікації органічних продуктів.

В Україні на прилавках магазинів є, наприклад, «еко-продукти», «натуральні продукти» тощо. Але ж ніхто не знає, що це насправді. У нас є навіть еко-пиво, але жодного стосунку до екології воно не має. «Еко» в останньому випадку – це коли продукт було виготовлено зі зниженням шкідливих викидів у навколишнє середовище. Але це нічого не говорить  про  якість такого пива. У цьому контексті законопроект регулює, що ми можемо назвати органічним продуктом, а що – ні. По-перше, це стосується більш чіткої практики проведення маркування усієї органічної продукції, щоб не  вводити в оману покупців. По-друге, це питання сертифікації та пов’язаних із нею процесів», – заявив він.

На думку Мушака, документ допоможе збільшити споживання «органіки» на внутрішньому ринку та надасть поштовх для її експорту.

Спираючись на світові практики, традиційно близько 10% – це частка органічної продукції у загальному обсязі споживання продукції всіх розвинутих країн. Зараз у світі відбувається «битва» між органікою та ГМО. І вона має більше світоглядні позиції.  Наразі люди починають частіше купувати органічні продукти. Тому, завдяки органічному закону, частка споживання чистих продуктів може сягнути 10% у довгостроковій перспективі. Зросте, звісно, й експорт такої продукції», – стверджує народний депутат.

Також він додав, що цей законопроект дає малим та середнім фермерам інструмент для постійного гідного заробітку.

У найближчі 10-15 років аграрний сектор стане високотехнологічним, де систематизовано впроваджуватимуться автоматичні та роботизовані системи. Тому для дрібних  фермерів потрібно шукати нові ніші, й органіка – це така можливість. Потенціал для цього хороший: трудовий ресурс (близько  40 тис. фермерів), незабруднена земля. Тому цей законопроект спрямований на те, щоб спростити введення органічного бізнесу та привести у відповідність українське законодавство до найкращих європейських стандартів. Це дозволить розпочати нам серйозний експорт цієї продукції на іноземні ринки, бо  попит на неї  у світі величезний», – підкреслив Олексій Мушак. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 січня 2018
Названо головного виробника органічної продукції серед країн Європи
Cеред країн Європи лідером за величиною площі під органічними культурами є Іспанія. Про це повідомляє портал sadyogrody.pl. Нагадаємо, що за 6 років...
10 липня 2017
Трофімцева: прийняття органічного закону – крок до виходу на зовнішні ринки
У світі є велика кількість імпортерів, які хочуть купувати вітчизняну органічну продукцію, але передувати цьому має вдосконалення галузевої...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...