«Украгроінжиніринг»: Виробників с\г техніки виключили з переговорів отримання дотацій  
Директор асоціації ГС«Украгроінжиніринг» Віктор Погорілий

На сьогоднішній день виробники сільськогосподарської техніки не є учасниками розробки механізму на отримання державної компенсації на придбання техніки. Про це в інтерв’ю traktorist.ua розповів директор асоціації Віктор Погорілий

Нагадаємо, як раніше писав AgroPolit.com, в Україні створили асоціацію вітчизняних машинобудівників – громадська спілка «Українська асоціація підприємств машинобудування та інжинірингу» (Украгроінжиніринг). Її презентація відбулася під час виставки «АГРО-2017»: аграрна політика – успіх через партнерство».

За його словами, консолідована думка представників машинобудівної галузі зробить цей процес ефективнішим.

Компенсація закупівлі техніки  вітчизняного  виробництва — це позитивно… Але розподіл  бюджетної підтримки на цілі АПК відбувався без широкої участі представників сільгоспмашинобудування, то вони не мали змоги формувати механізму її отримання. До чого це призвело? Виробники с/г техніки сьогодні не є учасниками процесу. Що мені здається, не зовсім вірно. Потрібна розмова між владою та нами. Підкреслю, розмова не з одним великим гравцем, а у вигляді консолідованої думки всіх учасників процесу машинобудування — починаючи з тих, хто створює та обслуговує техніку і закінчуючи споживачами. Це й є ще однією метою асоціації», — наголосив він.

На його думку, допомога від влади у переоснащенні технологічних можливостей виробників с/г техніки, через здешевлення кредитів, допоможе всім учасникам агросектору.

На моє переконання, машинобудівний сектор потребує переоснащення та втілення нових технологій. Потрібні механізми державного стимулювання чи пільгове кредитування на нові станки, і це вірно, бо сільське господарство сьогодні вимагає якісної техніки, тому й закуповуємо її за кордоном. Але, як я казав, ми в такому випадку вивозимо гроші за кордон, не розвиваємо нашу машинобудівну галузь», — заявив директор ГС «Украгроінжиніринг» Віктор Погорілий.

Нагадаємо, відшкодування 20% вартості при придбанні вітчизняної аграрної техніки затвердили у Кабінеті Міністрів України на початку року з подачі міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...