Депутат від БПП радить «набити шишки» з держземлями перед відкриттям ринку землі
Депутат від БПП радить «набити шишки» з держземлями перед відкриттям ринку землі

Продажу всіх земель сільськогосподарського призначення мають передувати земельні торги державними угіддями. Про це в ефірі телеканалу Рада заявив народний депутат від «Блоку Петра Порошенко» (БПП), заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олександр Бакуменко.

На його думку, це дасть змогу удосконалити законодавство в цій сфері та визначити ціну за один гектар.

«Можна виписати законопроект «Про обіг земель…», проголосувати за нього і через три роки вводити ринок землі.  В цей час виписати всю законодавчу базу, зробити всі «запобіжники». Також в цей період потрібно провести пілотні проекти з державною власністю. В державній власності є близько 10 млн га землі. Треба продавати через аукціони невеликі масиви цих земель. Так ми зможемо дізнатись, яка буде ціна, «набити шишки» при цьому. Також треба сформулювати державне агентство, яке буде цим займатись. І до введення ринку, наприклад протягом трьох років, буде виписана вся дорожня карта, виписані всі необхідні законопроекти, створені умови для цього ринку і він почне працювати», – заявив він.

В той же час, народний депутат від БПП розуміє, що в людей на селі немає грошей купити землю, тому для них потрібно ввести державну підтримку. А щоб перевірити законність грошей, потрібно ввести обов’язкове декларування для покупців землі.

В селі мало у кого сьогодні є гроші. Якщо у фермера вони є, то це обігові гроші. І кажуть, можуть скупити землі ті, хто не правильно заробив гроші. Колишні прокурори і та інше. Тут можна виставити «запобіжник» – всі, хто хоче купити землю, повинен відповісти перед НАБУ: звідки гроші? Ми ж (народні депутати та інші держслужбовці) декларуємо свої статки. Якщо ти прийшов купувати землю, то поясни звідки гроші», – стверджує заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Коли ринок землі запрацює, то вже на першому етапі ціна за оренду підніметься.

Сьогодні ціна оренди в середньому 6-7%, від її вартості. Після відкриття вона буде приблизно 9-10%. Ті люди, які здають в оренду свої земельні паї вони від цього виграють. Більш того, я вважаю, що приблизно  65-70% орендних відносин збережуться», – каже політик.

На думку народного депутата, продаж земель залучить велику кількість іноземних інвестицій.

Це буде цивілізований ринок землі, який дасть змогу при раціональному використанню великім інвестиціям зайти в Україну», – запевнив Олександр Бакуменко.

Нагадаємо, Олександр Бакуменко прийшов у Верховну Раду України з посади голови ради директорів асоціації «Союз птахівників України». Його пов’язують з власником найбільшого виробника м’яса птиці в Україні, головою правління та засновником Міронівського хлібопродукту Юрієм Косюком.

Нагадаємо, у понеділок 29 травня Кабінет Міністрів України провів закриту нараду з представниками асоціацій фермерів, народними депутатами та експертами щодо відкриття ринку землі с/г призначення. Результатом засідання стало створення робочої групи, яка повинна подати пропозиції до Уряду щодо обмежень на першому етапі запуску ринку землі.

Як раніше повідомляв AgroPolit.com, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк виступає за відкриття ринку землі с/г призначення, але з обмеженнями на першому етапі: тільки фізособам-українцям і в обсязі не більше 200 га в одні руки. Деталі наступних етапів достеменно невідомі. Його модель обігу земель підтримує і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

В той час, міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий каже, що основою концепції земельної реформи в Україні має стати запровадження купівлі-продажу та застави прав оренди земельної ділянки.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 квітня 2018
«Бригада Плугатарів Порошенка» – аналіз аграрної «політики» БПП у парламенті
«Блок Петра Порошенка» й АПК – чи допомогла ця політсила аграріям міцніше стати на ноги? AgroPolit.com продовжує цикл публікацій з...
26 серпня 2017
Передача повноважень із розпоряджання землею на місця дасть поштовх розвитку громад — точка зору
Задля того, щоб місцеві бюджети справді зросли, потрібно вводити практику реалізації землі (й орендних прав на неї) виключно через прозорі електронні...
23 серпня 2017
Земельні відносини промоніторять — проект постанови уряду
Кабінет Міністрів України схвалив проект постанови про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин. Відповідне...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...