Презентовано дослідження річної діяльності Мінагрополітики
Презентовано дослідження річної діяльності Мінагрополітики

AgroPolit.com дослідив результати роботи агросектору за рік діяльності нової команди Міністерства аграрної політики та продовольства під керівництвом Тараса Кутового. Про це йдеться в інфографіці «Агросектор у цифрах за рік діяльності команди Тараса Кутового».

В ній наведені дані за вісьмома напрямках роботи Мінагрополітики: державна підтримка аграріїв, експорт, в цьому ключі, надаються дані співпраці з Євросоюзом, розвиток органічної продукції, законодавча діяльність та інші.

За наведеними даними, можна бачити різке зростання (у 15 разів) підтримки аграріїв в порівнянні з минулим роком. Це стало можливим після впровадження нової для України моделі виділення коштів агросектору: 1% ВВП, протягом 5 наступних років. В цьому році обсяг дотацій – склав 5,5 млрд грн. З них 4 млрд грн прямі дотації. Решта, 1,5 млрд грн спрямовується на підтримку галузі – машинобудування (500 млн грн), здешевлення кредитів (300 млн) і у фонд гарантування (700 млн грн).

Бюджетна дотація, розповсюджується на – тваринництво, вирощування винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрового буряку», – йдеться у матеріалі.

Фінансові показники не обійшлись без рекордів.

В цьому році, вперше за 19 років, капітальні інвестиції в АПК сягли 44,1 млрд грн. Отримано 400 млн євро від Європейського інвестиційного банку. Ратифіковано угоду про зону вільної торгівлі з Канадою», – йдеться у матеріалі.

Уніфікація законодавства с Європейським Союзом, дало змогу впровадити принцип регіоналізації. Відтепер, якщо в Україні фіксується АЧС чи пташиний грип, то експорт до ЄС припиняється з той області де виявлено факт хвороби, а не зі всієї України, як це було раніше. Це сприяє збільшенню експорту. Крім того відбулось збільшення квот за вісьмома товарними аграрними позиціями: мед, овес, виноградний сік, крупи та оброблене зерно, оброблені томати, ячмінь, пшениця, кукурудза.

Загальний експорт зріс на 4,5% і склав $15,4 млрд. Частка поставок агропродукції до ЄС склала 27,5%. Кількість компаній які поставляють продукцію становить 278», – зазначає AgroPolit.com

Саме ж виробництво збільшилось майже на 3%. Тільки збір зернових склала 66 млн т. Також Мінагрополітики подало до Верховної Ради 12 законопроектів. Вкрай важливими для галузі є такі:

№5445 «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі». №6017 «Про Державний земельний кадастр» щодо порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері ведення Державного земельного кадастру». №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». №4589 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпечності харчових продуктів». №5293 «Про дитяче харчування», – стверджує видання.

Досягненням за рік роботи Тараса Кутового є робота двох великих державних підприємств ПАТ «Аграрний фонд» та ПАТ «Державна продоволчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).

Перше увійшло до ТОП-20 найприбутковіших підприємств з такими успіхами:

  • 2,1 млрд грн – дохід компанії
  • 48,7 млн грн – чистий прибуток
  • 116 млн грн сплачено державі дивідендів за 2015 рік

Для ДПЗКУ міністр спромігся знизити кредитну ставку по китайському кредиту та поставити декілька рекордів та планок на наступний рік.

  • 2,7 млн т заготівлі зерна - найвищий показник за всю історію ДПЗКУ.
  • 2,2 млрд грн – валовий прибудток корпорації за 2016 рік (збільшився на 145 млн грн)
  • 1 млрд грн фінансовий результат від операційної діяльності

Повну графіку дивиться за посиланням тут.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...