Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Посівна кампанія в Україні у 2026 році опинилася під додатковим тиском через війну в Ірані, яка спровокувала стрибок цін на пальне та ускладнила логістику. Про це пише AgroPolit.com в матеріалі «Посівна в Україні опинилася у заручниках війни в Ірані: що буде з врожаєм, собівартістю і цінами».
Витрати аграріїв зросли, а прогнози щодо врожаю та цін на продукти стали менш оптимістичними. Українським фермерам уже вдалося засіяти близько 1,2 млн гектарів ярих зернових, однак собівартість посівної значно зросла.
Найбільше вдарило подорожчання дизельного пального — його вартість підскочила на 30–40%. Це особливо болісно для малих і середніх господарств, які мають обмежені фінансові ресурси.
Крім дорогого пального, аграрії стикаються з дефіцитом добрив та нестачею працівників. Через брак коштів фермери скорочують обсяги внесення добрив, що може негативно позначитися на врожайності та якості зерна. Також бракує трактористів і сезонних робітників, що створює ризики для темпів польових робіт.
Уряд намагається пом’якшити наслідки кризи. Діють програми пільгового кредитування, розмінування земель і підтримки купівлі української сільгосптехніки. Експерти попереджають, що навіть за сприятливого сценарію продукти в магазинах можуть подорожчати на 10–15%.
Детальніше про виклики посівної читайте в матеріалі AgroPolit.com «Посівна в Україні опинилася у заручниках війни в Ірані: що буде з врожаєм, собівартістю і цінами».
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!