Конкурс з продажу ОПЗ став провальним
Конкурс з продажу ОПЗ став провальним

Невдалий повторний конкурс з продажу 99,567% акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) продемонстрував нездатність Фонду держмайна (ФДМ) у його нинішньому стані і при нинішньому керівництві ефективно проводити приватизацію. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

За його словами, останній конкурс з приватизації ОПЗ показав, що інституція (ФДМ - ІФ) просто абсолютно нездатна ефективно провести приватизацію, не здатна управляти державним майном.

"Я б позвільняв всіх, хто управляє Фондом держмайна України. Якби це були мої повноваження, всі були б вже звільнені", - заявив він.

ФДМ всупереч усталеним традиції зволікає з оголошенням підсумку прийому заявок на участь в конкурсі з продажу 99,567% акцій ПАТ "ОПЗ", термін подачі яких закінчився 6 грудня. У той же час, згідно з даними першого заступника голови правління ОПЗ Миколи Щурікова, заявки відсутні.

Про бажання купити ОПЗ заявляли група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського, ПрАТ "Укрнафтобуріння" Ігоря Коломойського і Віталія Хомутинника, IBE Trade Corp (США) і Amjad Investments (ОАЕ).
Однак перед завершенням терміну прийому заявок DCH Ярославського повідомила про рішення відмовитися від участі в конкурсі на умовах, запропонованих ФДМ. Згідно із заявою групи, після підписання договору про конфіденційність, отримання доступу до даних про діяльність заводу та їх аудиту було виявлено значно більша, ніж заявлялося, кредиторська заборгованість. Іншими причинами відмови DCH назвала ініційовану щодо ОПЗ розгляд в Антимонопольному комітеті України, виконавче провадження і неможливість очної участі в переговорах про умови і положення договору купівлі-продажу акцій.

У день закінчення прийому заявок на конкурс критиці дії Фонду через підконтрольне І.Коломойському агентство УНІАН піддала також і компанія "Укрнафтобуріння". Її представник вказав на однобічність договору в зобов'язаннях для потенційних покупців, відсутність повної інформації про борги, недостатня увага до потенційних покупців. У той же час представник "Укрнафтобуріння" промовчав про те, чи подавала компанія заявки на конкурс.

Микола Щуріков в своєму блозі в Facebook пояснив черговий зрив продажу заводу "бездіяльністю ФДМ".

Нагадаємо, Кабінет міністрів знизив стартову ціну ОПЗ на повторному конкурсі, який повинен відбутися 14 грудня, в 2,6 рази в порівнянні з невдалим конкурсом в липні цього року - до 5,16 млрд грн.

Підприємство випускає хімічну продукцію, займається також перевалкою аміаку на морський транспорт. Завод в 2015 році отримав чистий прибуток 211 млн грн проти чистого збитку 270 млн грн роком раніше, чистий дохід зріс в 2,1 рази - до 11,195 млрд грн.

Інтерфакс

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

19 липня 2017
Розпочато конкурс на одержання аграріями фінансової підтримки
Сьогодні розпочинається конкурс на отримання фінансової підтримки аграріями в рамках бюджетної програми «Надання кредитів фермерським...
24 жовтня 2016
Дохід ОПЗ зменшився в 2,1 рази
Одне з найбільших хімічних підприємств України - Одеський припортовий завод , 99,6% акцій якого Фонд державного майна готує до повторної...
18 жовтня 2016
Від приватизації "Укрспирту" держава може отримати більше, ніж від ОПЗ
Від приватизації "Укрспирту" держава може отримати від $200 до $400 млн. Про це повідомив міністр аграрної політики Тарас Кутовий в ефірі...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...