Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Агросектор заробив за минулий рік $24,5 млрд валютної виручки від експорту агропродукції. Такі дані озвучив міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль в інтерв’ю Українському радіо. У порівняно з 2023 роком валютна виручка агросектору від експорту зросла більш ніж на $2 млрд.
Це другий «історичний рекорд» щодо валютної виручки від АПК. Першим найкращим роком за валютною виручкою від агроекспорту був 2021 рік, коли завдяки високому врожаю агросектор заробив $27,7 млрд.
Якщо розглядати загальну структуру українського експорту. За 2024 рік, то Європейський союз залишався ключовим торгівельним партнером України.
Попри всі складнощі на наземному кордоні з ЄС цього року ми експортували до ЄС товарів на $24,5 млрд. Це на понад $1 млрд більше, ніж у 2023 році. І це понад 59% нашого цього річного експорту в цілому. Крім того, майже 50% всього імпорту до України становлять товари з ЄС… Також ми оновили угоду про вільну торгівлю з Норвегією, Ісландією, Ліхтенштейном та Швейцарією — країнами Європейської Асоціації Вільної торгівлі. І в наступному році наші експортери аграрної продукції матимуть кращі умови доступу до ринків усіх чотирьох країн», — розповів заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.
Як зазначив заступник міністра економіки – торговий представник України, наступного року Україна зосередиться на пошуку рішення щодо доступу на ринок ЄС для чутливих аграрних товарів (кукурудза, крупи, висівки, мед, цукор яйця і мʼясо птиці).
Поза ЄС ключовим торгівельними партнерами України в експорті у 2024 році були:
Нагадаємо, що агросектор залишається найпотужнішою галуззю української економіки, у якій задіяно біля 17% українців, яка виробляє 19% ВВП та генерує понад 70% валютного виторгу. Минулого року НБУ почав вивчати клопотання Кабміну щодо збільшення терміну обов’язкового повернення валютної виручки агровиробниками до 120 днів. З
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!