Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Україна в 2023 році зможе зібрати близько 70 тонн зерна, а цей показник в кілька разів більший за внутрішні потреби країни. Про це розповів директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин на телемарафоні.
Експерт підкреслив, що Україна споживає набагато менше зерна, аніж виробляє, тому у нас є можливість для нарощування експорту. Олег Пендзин наголосив, що українці не повинні боятися голодних часів, додавши, що їжі буде вдосталь.
Слід зазначити, що 17 липня російська сторона вийшла в односторонньому порядку із зернової угоди. При цьому окупанти заявили, що кораблі, які знаходяться в Чорному морі будуть вважатись військовими і їх можуть атакувати.
Світова спільнота закликала рф дозволити поставки українського зерна до інших країн, проте кремль відповів ракетними ударами по українській зерновій і портовій інфраструктурі. В липні цього року Україна змогла експортувати 3,7 млн т аграрної продукції, а цей показник на 29% поступається попередньому місяцю.
Україна збере в цьому році десь 70 мільйонів тонн зерна, із них тільки 12 млн — внутрішнє споживання, а решта — експортний потенціал. Ми завжди будемо з хлібом. Загальний обсяг того, що збираємо, набагато більше, тому ніякого дефіциту харчів не буде, попри зростання вартості пального», — сказав Олег Пендзин.
Як писав AgroPolit.com, міністр закордонних справ просить ЄС максимально розширити Шляхи солідарності. Також міністр назвав політичним питання вивезення технічного зерна до Польщі.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!