Зеленський закликав світ на саміті G20 зробити «зернову угоду» безстроковою – заява
Зеленський закликав світ на саміті G20 зробити «зернову угоду» безстроковою – заява

Україна ініціює безстрокову дію зернової угоди з Туреччиною та росією. З такою ініціативою виступив у своєму зверненні учасникам G20  президент України Володимир Зеленський.

Ві наголосив, що завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів «ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом».

 

 

 

​Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на БЕЗСТРОКОВЕ подовження – незалежно від того, коли закінчиться війна. Право на їжу – це фундаментальне право кожної людини у світі. Україна з липня експортувала більше 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти – зокрема, на порти Миколаїв та «Ольвія» в Миколаївській області», — наголосив Зеленський у своєму виступі.

Також він закликав  усі країни-лідери G-19, приєднатись до цієї ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим.

Ця ініціатива – «Grain From Ukraine» – вже нами започаткована. І перше судно – Nord Vind – виходить в Ефіопію, на борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік. Може бути багато таких суден з України, а отже багато людей в бідних країнах, які врятовані від голоду. Україна може експортувати цьогоріч 45 мільйонів тонн продовольства. І хай суттєва частина буде направлена тим, хто страждає найбільше. Що конкретно ми пропонуємо? Кожна країна може долучитися з конкретним внеском і стати співтворцем перемоги над голодом і продовольчою кризою», – пояснив президент.

Раніше  президент Туреччини Реджеп Таїп запропонував зняти часові обмеження для «зернового коридору».

Нагадаємо, що угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали у липні в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування документу відбулося з боку Туреччини, ООН та росії. Аналіз та оцінку цього документу експератми читайте у матеріалові  AgroPolit.com.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

18 листопада 2022
Японія, Туреччина та США погодились взяти участь у зерновій програмі Grain from Ukrain
Кілька держав уже ухвалили рішення щодо участі в ініціативі Володимира Зеленського – гуманітарній програм Grain from Ukrain. …
17 листопада 2022
«Зернову ініціативу» продовжили на 4 місяці – Кубраков
Дію «зернової угоди» продовжили на 4 місяці. Про це у Twitter повідомив міністр інфраструктури України Олександр …
16 листопада 2022
В Україні посіяно 4,4 млн га озимих зернових культур
В Україні продовжується сівба озимих зернових культур: їх посіяно 4,4 млн га, або 92% до прогнозу. Про це повідомляє сайті …

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …