Аграріям нададуть гранти для реалізації проєктів зрошення від USAID
Аграріям нададуть гранти для реалізації проєктів зрошення від USAID

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати концепції проєктів на одержання субгранту для впровадження нових технологій зрошення, енерго- та водозберігаючого обладнання та автоматизації зрошення у пілотних організаціях водокористувачів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як повідомляється, метою цієї субгрантової програми є просування процесу земельної реформи, сприяння інноваціям у зрошенні, розширення прав і можливостей земле- та водокористувачів, допомагаючи їм запровадити сучасне зрошення через впровадження нових технологій і автоматизацію зрошення, закупівлю та встановлення енерго- та водозберігаючого обладнання для скорочення непродуктивних втрат води, зменшення споживання енергії та збереження родючості ґрунту.

Діяльність за цим субгрантами передбачає розробку та реалізацію 2-х пілотних проектів для організацій водокористувачів у Одеській та Черкаській областях, у районах, де зараз не ведуться бойові дії та де є потреба у відновленні або модернізації зрошувальних систем. Територія обслуговування одного пілотного проекту має становити не менше 200 га.

Повідомляється, що програма USAID AГРО планує надати до 36.6 мільйонів гривень за допомогою 2-х субгрантів (до 18,3 млн грн. на один субгрант одній організації водокористувачів). Остаточна сума залежить від діяльності в рамках договору субгранту та остаточних переговорів.

Проект АГРО зацікавлений в наданні субгрантів організаціям водокористувачів, які будуть створені на дату подання повної заявки на одержання субгранту з метою впровадження сучасних водо- та енергозберігаючих технологій, автоматизації процесу зрошення та які підтвердять спроможність дольової участі у фінансуванні субгранту на рівні не менше ніж 30% від загального бюджету субгрантового проекту.

Субгрант надається для проведення робіт на існуючих (облікованих) зрошуваних землях або таких, на яких в попередні роки проводився полив та розташовані/були розташовані зрошувальні мережі. Кошти субгранту не можуть бути використані для кредитування, будівництва зрошувальних мереж, оцінки впливу на довкілля, придбання чи оренди автотранспорту.

Проект AGRO заохочує подання концепцій проектів від організацій водокористувачів або ініціативних груп, у учасників яких земельні ділянки зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (у разі оренди зазначити дату її завершення), відомості про виробників сільськогосподарської продукції, які беруть участь в організації водокористувачів або ініціативної групи, внесені до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства.

Субгрантова діяльність може включати наступне:

 • модернізація насосної станції;
 • придбання/заміна дощувальної техніки;
 • будівництво інфраструктури краплинного зрошення;
 • встановлення системи водообліку;
 • заміна зрошувальних трубопроводів;
 • проведення протифільтраційних заходів на відкритих каналах;
 • придбання обладнання для обслуговування зрошувальної мережі;
 • облаштування системи дистанційного управління поливом;
 • облаштування системи моніторингу вологості ґрунту;
 • будівництво поливу для тепличного комплексу;
 • облаштування сплінклерного поливу для саду.

Наведений перелік не є вичерпним і може доповнюватися або скорочуватися відповідно до потреб організації водокористувачів.

Нагадаємо, що оприлюднено механізм надання дотацій для роботи насосних станцій для зрошення.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 травня 2023
Україна отримує 36 млн грн на модернізацію зрошувальних систем
Україна за програмою USAID АГРО додатково отримала 36 млн. грн. на співфінансування модернізації зрошувальних систем. Про це повідомили в...
25 квітня 2023
Постраждалим від війни аграріям пропонують юридичну підтримку
У аграріїв, які постраждали від війни, з’явилася можливість безкоштовно отримати юридичні консультації в індивідуальному порядку, а також...
1 березня 2023
Парламент готується запустити другий етап меліоративної реформи – законопроект
Аграрний комітет схвалив законопроект про вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...