Укрзалізниця та Deutsche Bahn домовились співпрацювати у галузі міжнародних вантажних перевезень — меморандум
Укрзалізниця та Deutsche Bahn домовились співпрацювати у галузі міжнародних вантажних перевезень — меморандум

Сьогодні, 20 вересня, АТ «Укрзалізниця» та Deutsche Bahn підписали меморандум про підтримку та співпрацю у галузі міжнародних вантажних перевезень. Deutsche Bahn пообіцяв довгострокову допомогу та підтримку «Укрзалізниці». Про це повідомляє пресслужба компанії.

Як повідомляється, генеральний директор DB Річард Лутц та генеральний директор АТ «Укрзалізниця» підписали меморандум у Берліні, у якому погодилися поглибити своє партнерство.

Домовленість забезпечить отримання допомоги «Укрзалізницею» у відбудові української залізничної інфраструктури. Вона також охоплює співпрацю для розширення коридорів залізничних вантажних перевезень, пропускної спроможності терміналів та консультаційні послуги для запровадження європейських стандартів в управлінні залізницею.

«Ми твердо підтримуємо наших колег і будемо співпрацювати з ними на шляху до світлого майбутнього, — зазначив генеральний директор DB Річард Лутц.

Він додав, що компанія поважає непохитність і мужність українських колег при виконанні своєї роботи в умовах війни.

Для мільйонів людей залізниця є єдиним транспортним засобом, для економіки — це найважливіше рятівне коло. Ефективна залізнична система буде важливою під час відновлення України. DB і вся європейська залізнична родина добре усвідомлюють цей факт, і ми твердо підтримуємо наших колег в Україні. Це і честь, і наша обов’язок партнерства з «Укрзалізницею» на її шляху до світлого майбутнього», — зазначив генеральний директор DB Річард Лутц.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін наголосив, що у побудові стійкості та незалежності від шкідливого впливу росії пріоритетом має бути переорієнтація європейської залізничної системи на нові можливості.

Я впевнений, що партнерство між DB та Укрзалізницею може принести значні переваги обом сторонам у розширенні вантажних перевезень та експорті зерна до Європи. Немає сумніву, що DB є експертом у цій сфері. Я впевнений, що наше партнерство може принести цінні результати. Потужна синергія постане завдяки професіоналізму DB в поєднанні зі сміливістю й мотивацією УЗ, і ця синергія може запропонувати Європі та європейцям нову стійкість і більше можливостей для переведення руху на залізницю. Я хотів би подякувати доктору Лутцу та співробітникам DB за підтримку України», — зазначив Олександр Камишін.

Федеральний міністр цифрових технологій і транспорту Німеччини Фолькер Вісінг сказав, що у сферах, які стосуються його повноважень,  Україна й надалі отримуватиме всю підтримку, яку Німеччина може запропонувати.

Такі довгострокові цивільні партнерства, які зміцнять країну під час цієї вирішальної фази війни та після неї, є важливим фактором», — сказав він.

Як повідомили в Укрзалізниці, DB та УЗ почали працювати разом над модернізацією та реформуванням залізничної системи України ще до того, як росія розпочала загарбницьку війну. Нове партнерство має на меті загалом покращити залізничні вантажні перевезення та зокрема сільськогосподарські. Фахівці DB Cargo допоможуть розробити та модернізувати вантажні коридори для перевалки між широкою та європейською коліями.

Повідомляється, що вже зараз є можливість отримати доступ до деяких великих вантажних вузлів західної залізничної мережі України за допомогою вантажних вагонів європейської колії, і це значно скорочує час транспортування вантажів.

Варіант використання українських вагонів-хоперів розглядається як спосіб збільшення експорту зерна до Європейського Союзу, оскільки ці вагони вміщують набагато більші обсяги зерна, ніж контейнери. Зокрема, польські та румунські дочірні компанії DB Cargo вже використовують залізничні мережі поблизу кордону для транспортування великої кількості зерна. Це залізничне сполучення є корисною альтернативою морському шляху з України, оскільки цим маршрутом все ще важко скористатися.

DB продовжить допомагати УЗ у розвитку структур корпоративного управління, які, серед іншого, є обов’язковими для отримання Україною фінансової допомоги на відновлення. DB також планує забезпечити УЗ запчастинами й розглядає можливість надання вантажних вагонів, хоча їх потрібно буде переобладнати для широкої колії, що потребуватиме додаткових зусиль.

DB вже надав УЗ захисний одяг на суму близько 500 тисяч євро.  У липні на зустрічі Спільноти європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER), що проходила у Відні, залізничні компанії взяли на себе зобов’язання надати екстрену допомогу та закликали виділити достатнє фінансування для плану відбудови України.

Нагадаємо, що ідея про партнерство «Укрзалізниці» та Deutsche Bahn була запропонована уряду ще більш як 2 роки тому.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 лютого 2023
Названо керівника Офісу з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі – ним став Олександр Камишін
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін очолить Офіс з євроінтеграції Укрзалізниці в Європі. Про це він повідомив у...
10 листопада 2022
Замовники перевозять лише 51% узгодженого обсягу зернових – Укрзалізниця
АТ «Укрзалізниця» фіксує відсоток невиконання замовлень на перевезення вантажів (планів) в напрямку західних прикордонних переходів з...
29 жовтня 2022
Аграрії просять уряд Польщі прокласти широку залізничну лінію до Гданська
Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) разом з іншими учасниками Всеукраїнського аграрного форуму (ВАР) звернулася до Президента Республіки Польща...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...