Аграріям нададуть гранти для створення садів та теплиць — Шмигаль
Аграріям нададуть гранти для створення садів та теплиць — Шмигаль

Уряд спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у рамках проєкту «єРобота». Гранти будуть безповоротними. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дві наступні програми безповоротних грантів стосуються аграрної сфери. Це створення садів і теплиць. За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту — від 5 до 7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3 тисячі на рік. Загальний бюджет програми – 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років», — повідомив Шмигаль.

За його словами, кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Буде введений принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансуватиме держава, а 30% — сам підприємець.

Для того, аби отримати грант, потрібно подати заявку через Дію або уповноважений банк. Ключова вимога — працевлаштування робітників та сплата податків.

Інформуючи про гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства, Шмигаль повідомив, що держава надаватиме від 300 до 400 тис. грн на 1 га садів. Це близько 70% від середньої вартості висадки.

Очікувана кількість грантів йтиме не за кількістю підприємств, а за площею насаджень. Зараз ми говоримо про гранти для висадження 10 тис. га нових садів. Загальний бюджет програми – 4 млрд грн. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Проєкт вашого саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо», – повідомив Шмигаль.

За його словами, загалом на три програми проєкту «єРобота» держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять іноземні партнери. Такі домовленості вже є з деякими країнами ЄС.

Нагадаємо, що уряд запускає нову економічну стратегію, яка складається із 8 напрямів та  діятиме в умовах війни, допоможе вітчизняній економіці вистояти та стане фундаментом для повоєнного відновлення, допоможе створити робочі місця через підтримку бізнесу. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 червня 2022
Аграрії отримають гранти у рамках нової економічної стратегії – Шмигаль
Уряд запускає нову економічну стратегію, яка складається із 8 напрямів та  діятиме в умовах війни, допоможе вітчизняній економіці вистояти та...
8 червня 2022
Окупанти відібрали‎ дослідне господарство Мелітопольське інституту садівництва НААН 
У Мелітополі окупанти відібрали‎ ДП «‎Дослідне господарство «‎Мелітопольське»‎ Мелітопольської дослідної станції...
15 квітня 2022
В Україні стартувала всеукраїнська Ініціатива «Сади Перемоги»
В Україні презентовано всеукраїнську Ініціативу «Сади Перемоги», яка спрямована на ефективне використання доступних земельних...

Вибір редакції

21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...
29 червня 2022
Алгоритм державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень під час війни
Як проводити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно в умовах війни - розяснює начальник відділу розгляду скарг у сфері державної...