Володимир Зеленський підписав закон про сприяння розвитку садівництва і виноградарства
Володимир Зеленський підписав закон про сприяння розвитку садівництва і виноградарства

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва № 1989-ІХ (2064). Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2021 року», – ідеться в повідомленні.

Документ має на меті створення належних економічних і правових умов, сприятливих для розвитку виноградарства та садівництва в Україні.

Закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства.

Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше.

Згідно з документом, з 2024 року громадяни також матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград).

Крім того, встановлюється строк для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), який не може бути меншим за 25 років.

Також законом передбачено, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв'язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов'язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих через розірвання договору.

Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення.

Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.

Нагадаємо, що аграрний комітет підтримав законопроект, який стимулюватиме розвиток виноградарства в Україні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 березня 2023
Рада планує спростити виробництво вин: чотири основні зміни нового законопроекту
У парламенті зареєстрували законопроект про спрощення умов роботи для виноградарської галузі. Про це пише AgroPolit.com, аналізуючи текст...
28 жовтня 2022
Україна знову стала членом Міжнародної організації виноградарства та виноробства
Робота Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України,  Посольства України у Французькій...
28 січня 2022
Садівники звернулися до Зеленського з проханням запровадити нульове ПДВ на їхню продукцію
Садівники звернулися до президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів з проханням надати підтримку галузі та не допустити банкрутства...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...