У парламенті пояснили, чи сертифікуватимуть нову сільськогосподарську техніку в Україні з нового року
У парламенті пояснили, чи сертифікуватимуть нову сільськогосподарську техніку в Україні з нового року

Українські аграрії зіткнулися з бюрократичним казусом, який може завадити їм купувати техніку новітніх моделей, тому що вітчизняне законодавство встромило їм палку в колеса. Про це у матеріалі на АgroРolit.com сказав секретар аграрного комітету  Іван Чайківський.

У матеріалі ідеться, що отримавши у 2020 та 2021 році рекордні врожаї, вітчизняні аграрії вирішили вкласти кошти в модернізацію власних підприємстві, що логічно, оновити парк техніки. Однак, як з'ясувалося, мало того, що на світових ринках панує чималий ажіотаж з придбанням сільгосптехніки, про що буде сказано далі, так ще й вітчизняне законодавство встромило палку в колеса українському АПК.

Сутність проблеми полягає в тому, що під час передачі повноважень від Мінекономіки до Мінагрополітики забули про повноваження із сертифікації нової техніки через те, що МЕРТ було занадто великим і там не завжди розуміли, що відбувається в окремих підрозділах і фізично не встигали відстежити актуальні питання.

Як прокоментував ситуацію секретар аграрного комітету Іван Чайківський:

Свого часу створили дуже велике міністерство, яке не могло до кінця впоратися зі своїми обов'язками. Тому вони банально не відстежили, що скасування функції призначення органів з оцінки відповідності, які могли видавати сертифікати затвердження купівлі/продажу і реєстрації нових зразків сільськогосподарських тракторів, не передані до Мінагро», – заявив Чайківський.

У матеріалі зазначається, що казус виник через те, що Міністерство економіки видало наказ від 08.07.2021 № 210 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України», згідно з яким втратили чинність накази Мінекономрозвитку № 890 від 02.08.2013 та № 213 від 09.02.2016, які уповноважували ДП «УкрЦВТ» та ДП «НТЦ «АгроСЕПРО» НААН» на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів затвердження типу щодо тракторів та іншого переліку техніки.

Однак, за словами Івана Чайківського, критичної шкоди аграріям це не завдасть, хоча придбання нових зразків техніки наразі неможливе.

Держспоживслужба як реєструвала раніше, так і реєструє зараз техніку на ті моделі, які раніше отримали відповідне погодження. Проблема виникла з сертифікацією нових моделей. Однак я впевнений, що відповідний законопроєкт, який має вирішити це питання, досить швидко ухвалять у залі Верховної Ради», – заявив Чайківський.

Вирішити проблему із завезенням нових моделей с/г техніки можна, і над цим у парламенті працюють. Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти (6070 та 6070-1), які мають вирішити питання із сертифікацією нової техніки.

За словами секретаря аграрного комітету Івана Чайківського, основна відмінність цих двох проєктів полягає в тому, що №6070 – передбачає сертифікацію нової техніки безпосередньо компаніями-дистриб'юторами, які постачають нові зразки на український ринок, а проєкт №6070-1 – акцентує увагу на тому, що визначати компанії, які мають право видавати такі сертифікати, залишає за собою Мінагрополітики, підвищуючи контроль за ситуацією на державному рівні.

Нагадаємо, що депутати озвучили термін, коли буде вирішене питання дефіциту нової сільгосптехніки в Україні.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 січня 2022
Єврокомісія змінила правила видачі ветеринарних сертифікатів – Держпродспоживслужба
Європейська комісія повідомила, що внесла додаткові технічні правки до формату видачі сертифікатів, погоджених компетентними органами України та...
25 жовтня 2021
Депутати озвучили термін, коли буде вирішене питання дефіциту нової сільгосптехніки в Україні
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький повідомив в коментарі AgroPolit.com, що голосування закону про...
20 жовтня 2021
Українським аграріям загрожує дефіцит сільгосптехніки
Слідом за ростом цін на енергоносії та сировину з-за кордону почали надходити тривожні чутки про неможливість купити трактор, комбайн чи...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...