П’ять аграрних продуктів принесли в Україну майже $16 млрд експортної виручки за 2020 рік
П’ять аграрних продуктів принесли в Україну майже $16 млрд експортної виручки за 2020 рік

В експортній аграрній корзині за 2020 рік п'ять агропродуктів принесли близько $16 млрд валютної виручки країні. Таку інформацію оприлюднила під час презентації п'ятого «Аграрного портфоліо – 2021» голова аналітичної експортної групи UBTA Олександра Авраменко.

За її словами, перше місце в п'ятірці найпопулярніших експортних продуктів за 2020 рік закріпилося за соняшниковою олією – експортовано на $5,319 млрд. На другому місці – кукурудза (відповідно $4,884 млрд). Третє – пшениця ($3,595 млрд). Четверте – соняшникова макуха, шрот ($1,179 млрд). П'яте – ріпак ($1,007 млрд).

«Аграрне портфоліо – 2021» реалізується з ініціативи Міністерства економіки України разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).

Деталі цієї співпраці AgroPolit.com прокоментував керівник Брюссельського офісу Української асоціації бізнесу і торгівлі (УАБТ) Назар Бобицький:

«Ми допомагаємо МЗС у посиленні аналітичних та комунікаційних можливостей українських посольств за кордоном просувати український експорт, зокрема аграрний, на пріоритетних ринках. Ідея нашого спільного проєкту дуже проста: в МЗС існує Рада експортерів та інвесторів (РЕІ). Вона потребує оновлення та креативного менеджменту і супроводу підходу в просуванні бізнес-інтересів України на міжнародних ринках, і найголовніше – залучення самого бізнесу, його аналітичних та комунікаційних ресурсів. В УАБТ та її компаній-членів є такі ресурси. Тому ми уклали меморандум про співпрацю з МЗС, в фокусі якого – формування надійного містка зворотнього зв'язку між експортерами та Міністерством, аналітично-комунікаційна підтримка та спільно з посольствами робота над просуванням експорту конкретних товарів та послуг».

За словами Бобицького, з боку міністерства документ був підписаний профільним заступником Міністра Дмитром Сеніком, який відповідає за напрямок економічної дипломатії.

В МЗС озвучили побажання – вони хочуть бачити матричний підхід в роботі з компаніями. Компанії, які входять до складу РЕІ, діляться на окремі матриці чи комітети, наприклад, за географічною, галузевою чи іншими ознаками. Вони обирають між собою лідерів, визначають для себе мету і в обраний час презентують конкретну пропозицію міністерству з тим, щоб у подальшому ця пропозиція якісно транслювалася у вигляді доручень чи інструкцій посольствам за кордоном. Зазвичай мова йде про стратегічні питання – це і агро, і екологічне виробництво, і машинобудування. Зараз ми підписали цей меморандум, наступний крок – аграрне портфоліо та підготовка торговельних місій, присвячених агробізнесу в низці пріоритетних регіонів. У квітні цього року у нас відбулася перша (офлайн) торгова місія до Південної Африки після пандемії», – заявив Бобицький.

Нагадаємо, що проект «Аграрного портфоліо – 2021» є прикладом злагодженої співпраці державної влади, підприємців та бізнес-асоціацій, які захищають й промотують інтереси виробників за межами України.

Варто зауважити, що за підсумками 2020 року аграрний експорт приніс Україні $22 млрд, що складає 45% всього експорту України.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 вересня 2021
Українську олію найбільше купує Європа
У 2020 році Європа найбільше купувала продукцію з насіння соняшника та інших олійних культур (гірчиця, льон, соєві боби та ріпак) вирощених в...
12 вересня 2021
Ціни на продукти знижуються другий місяць поспіль, – Мінекономіки
З липня на внутрішньому ринку ціни на більшість харчових продуктів або зменшилися, або уповільнили зростання – причина полягає, зокрема, у...
11 вересня 2021
У 2020 році майже 50 % експортних зернових з України вивезли до Азії та Африки
Переважну частку аграрного експорту України складають зернові культури. Як повідомила голова аналітичної експортної групи UBTA Олександра...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...