Американські  інвестори зацікавлені у фінансуванні проєктів альтернативної енергетики в агросекторі в Україні
Американські  інвестори зацікавлені у фінансуванні проєктів альтернативної енергетики в агросекторі в Україні

Американські  інвестори зацікавлені інвестувати у розвиток української альтернативної енергетики, що виробляється із аграрної сировини та біовідходів. Про це повідомив, за результатами поїздки до США, у ексклюзивному коментарі AgroPolit.com народний депутат України Вадим Івченко.

«Ми  зараз лише починаємо запроваджувати ринок біоетанолу, а у США вже 12% складає частка екологічних добавок до пального. До того ж вони вже знають як використовувати біопаливо другого покоління, тобто виготовленого не зі спеціально вирощеного для цього рапсу, а з відходів сільського господарства», – каже він.

Вадим Івченко назвав кілька причин, чому альтернативна енергетика із агросировини є перспективною для агросектору, а відтак – і для інтересу міжнародних інвесторів.

«В нинішніх реаліях, я маю на увазі побудову Північного потоку 2 і можливої відмови Росії від транспортування газу українським газопроводом, саме відновлювальна енергетика може стати альтернативою. У більшості країнах світу розвиток відновлюваної енергетики підтримується на рівні державної політики, що спрямовується на зменшення видобутку та споживання в економічних галузях традиційних паливно-енергетичних ресурсів і, відповідно до цього, на підвищення рівня державної енергетичної безпеки. В Україні це не так», – каже він.

Депутат пояснив, що заважає розвиватись відновлювальній енергетиці в Україні сьогодні.

Таких факторів чимало. Але, на мій погляд, головною проблемою є все ж таки відсутність технічних можливостей та фінансування. Наприклад виробництво біопалива з рослинної сировини – складний і дорогий процес. Тільки великі підприємства, агрохолдинги можуть собі його дозволити без залучення дорогих кредитних коштів. Тут на допомогу українському аграрному бізнесу мають прийти інвестиції», – каже він.

Американські компанії для цього підходять.

В агарній галузі та сфері розвитку біопалива США на декілька кроків попереду нас, тому що зовсім по-іншому використовують землю та оброблюють її. Вони вже не використовують ті хімікати та пестициди, які Україна дозволяє завозити до себе з Китаю, Індії або з інших країн. Американські компанії використовують в аграрній діяльності новітні технології, зокрема, вуглецеве сільське господарство, яке скоро стане майбутнім повсякденням для всього світу. Його мета полягає у використанні вуглецю з атмосфери, де він спричиняє глобальне потепління, для росту рослин у ґрунті. Вражають також інноваційні технології у землеробстві, які допомагають збільшувати врожайність за допомогою мікробів, щоб зробити рослини стійкішими. Тому, запевняю, нам є чого повчитись у США», – каже він.

За словами Вадима Івченка, в ході його поїздки до США, він проводив ряд зустрічей з великим американським бізнесом, під час яких ознайомлював потенційних інвесторів з українськими реаліями та можливістю інвестувати у цей перспективний напрямок.

Великий американський бізнес і фінанси мають знати, що країна готова до співпраці. Потрібно допомогти йому зайти на український ринок на вже сформовану площадку, яку буде підтримувати як український бізнес так і українська влада. В Україні потрібно створити організацію, до якої увійдуть українські промислові підприємства, що займаються біоетанолом, а також ті організації та представники, які відстоюють у нас розвиток «зеленої» енергетики. Саме так ми отримаємо максимальний результат і швидке залучення фінансів», – пояснив він.

Нагадаємо, що Україна приєдналась до Глобального партнерства з біоенергетики.

Перспективи біоенергетики окреслені в «Дорожній карті розвитку біоенергетики до 2050 року та плані дій до 2025 року», розроблених за підтримки програми ЄБРР «Україна: сталі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці».

Також озвучено чотири проблеми розвитку біоенергетики України.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 жовтня 2021
Швейцарська компанія зацікавилась інвестиціями в українські підприємства на альтернативних джерелах енергії — Івченко
Швейцарська компанія Clariant, яка займається інвестиціями у будівництво підприємств, котрі працюють на альтернативних джерелах енергії, зацікавилась...
8 вересня 2021
Названо напрямки фінансової допомоги у $400 млн для агросектору в рамках співпраці із Світовим банком
Уряд фіналізує нову програму співпраці із Світовим банком для агросектору на 2022–2024 роки в обсязі до $400 млн, яка буде сфокусована на...
3 вересня 2021
В Україні зросли інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки
Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки за січень-червень 2021 року склали 28279,3 млн грн, з них у сільське...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...