Земельна реформа: Всеукраїнська Асоціація Громад, Мінагро та Київська ОДА підписали Меморандум
Земельна реформа: Всеукраїнська Асоціація Громад, Мінагро та Київська ОДА підписали Меморандум

Після відкриття ринку землі громади матимуть зворотній зв’язок для вирішення питання, пов’язаних з земельною реформою. Для цього Всеукраїнська Асоціація Громад, Міністерство аграрної політики і продовольства та Київська облдержадміністрація підписали Меморандум про співпрацю. Мета і завдання документа —  консолідація зусиль для реалізації земельної реформи, зворотній зв’язок про системні проблеми, які є в місцевого самоврядування сільських територій для негайного і своєчасного їх вирішення. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської асоціації громад.

Як зауважив Голова Всеукраїнської Асоціації Громад Микола Фурсенко навіть з відкриттям ринку землі чимало питань залишаються невирішеними, тому така співпраця центральної і місцевої влад важлива:

«В такий  історичний момент земельної реформи як ніколи важлива консолідація державної та місцевої влади, щоб спільними зусиллями  вирішувати проблеми, які турбують сільських голів. Особливо актуальним є детінізація аграрного сектору: звідти мають надходити податки у місцеві бюджети, це є запорукою і фундаментом розвитку сільських громад. 

Все ще залишається багато невирішених питань:  розмежування, передача лісів, використання земель промисловості за межами населених пунктів, яким чином будуть проводитись аукціони. І громади мають знати, де шукати відповіді. Тому підписання цього Меморандуму важливе».

Можливість бути в постійному контакті з центральною владою важлива  громадам, — впевнений Іван Слободяник, перший заступник виконавчого директора ВАГ, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів. Він наголошує:

Фокус Всеукраїнської Асоціації Громад — це сільські території, тому проблеми розвитку села (а це і сільські/селищні громади, і міські з сільським населенням) для нас є пріоритетом. Будь-яка реформа — живий процес, в який необхідно вносити вчасні корективи. Саме  профільні асоціації покликані давати зворотній зв’язок, щоб вчасно коригувати ті недоліки, які є в реформі».
 

Меморандум з Київською ОДА — перший із запланованих ВАГ, далі аналогічні документи підписуватимуть з іншими обласними держадміністраціями, — говорить Слободяник:

Те, що ця ініціатива починається з Київщини має бути сигналом для всіх областей, адже в подальшому  будемо далі працювати над прямою комунікацією влад усіх рівнів». 

Нагадаємо, сьогодні, 1 липня, в Україні стартував ринок землі. Детальніше про місце України на земельній мапі Європи, актуальні цифри по земельним ділянкам с/г призначення, паям, державним землям та землям у комунальній власності ОТГ, читайте за посиланням.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 липня 2021
Роман Лещенко – земельний реформатор
Вся сутність земельної реформи на прикладі полів у Жашківському районі Черкаської області. Аграрний міністр Роман Лещенко в проєкті...
3 липня 2021
У «тіні» знаходяться понад 8 млн га сільгоспземель, — Роман Лещенко
Більше 8 млн га українських земель сільськогосподарського призначення знаходяться в тіньовому обробітку. Про це повідомив міністр аграрної політики...
1 липня 2021
Роман Лещенко офіційно оголосив старт земельної реформи
Сьогодні, 1 липня, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко привітав українців із історичною подією під час прес-конференції,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...