Земельна реформа: Всеукраїнська Асоціація Громад, Мінагро та Київська ОДА підписали Меморандум
Земельна реформа: Всеукраїнська Асоціація Громад, Мінагро та Київська ОДА підписали Меморандум

Після відкриття ринку землі громади матимуть зворотній зв’язок для вирішення питання, пов’язаних з земельною реформою. Для цього Всеукраїнська Асоціація Громад, Міністерство аграрної політики і продовольства та Київська облдержадміністрація підписали Меморандум про співпрацю. Мета і завдання документа —  консолідація зусиль для реалізації земельної реформи, зворотній зв’язок про системні проблеми, які є в місцевого самоврядування сільських територій для негайного і своєчасного їх вирішення. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської асоціації громад.

Як зауважив Голова Всеукраїнської Асоціації Громад Микола Фурсенко навіть з відкриттям ринку землі чимало питань залишаються невирішеними, тому така співпраця центральної і місцевої влад важлива:

«В такий  історичний момент земельної реформи як ніколи важлива консолідація державної та місцевої влади, щоб спільними зусиллями  вирішувати проблеми, які турбують сільських голів. Особливо актуальним є детінізація аграрного сектору: звідти мають надходити податки у місцеві бюджети, це є запорукою і фундаментом розвитку сільських громад. 

Все ще залишається багато невирішених питань:  розмежування, передача лісів, використання земель промисловості за межами населених пунктів, яким чином будуть проводитись аукціони. І громади мають знати, де шукати відповіді. Тому підписання цього Меморандуму важливе».

Можливість бути в постійному контакті з центральною владою важлива  громадам, — впевнений Іван Слободяник, перший заступник виконавчого директора ВАГ, голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів. Він наголошує:

Фокус Всеукраїнської Асоціації Громад — це сільські території, тому проблеми розвитку села (а це і сільські/селищні громади, і міські з сільським населенням) для нас є пріоритетом. Будь-яка реформа — живий процес, в який необхідно вносити вчасні корективи. Саме  профільні асоціації покликані давати зворотній зв’язок, щоб вчасно коригувати ті недоліки, які є в реформі».
 

Меморандум з Київською ОДА — перший із запланованих ВАГ, далі аналогічні документи підписуватимуть з іншими обласними держадміністраціями, — говорить Слободяник:

Те, що ця ініціатива починається з Київщини має бути сигналом для всіх областей, адже в подальшому  будемо далі працювати над прямою комунікацією влад усіх рівнів». 

Нагадаємо, сьогодні, 1 липня, в Україні стартував ринок землі. Детальніше про місце України на земельній мапі Європи, актуальні цифри по земельним ділянкам с/г призначення, паям, державним землям та землям у комунальній власності ОТГ, читайте за посиланням.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 липня 2021
Роман Лещенко – земельний реформатор
Вся сутність земельної реформи на прикладі полів у Жашківському районі Черкаської області. Аграрний міністр Роман Лещенко в проєкті...
3 липня 2021
У «тіні» знаходяться понад 8 млн га сільгоспземель, — Роман Лещенко
Більше 8 млн га українських земель сільськогосподарського призначення знаходяться в тіньовому обробітку. Про це повідомив міністр аграрної політики...
1 липня 2021
Роман Лещенко офіційно оголосив старт земельної реформи
Сьогодні, 1 липня, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко привітав українців із історичною подією під час прес-конференції,...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...