Уряд планує залучити французьких інвесторів у сільське господарство
Уряд планує залучити французьких інвесторів у сільське господарство

Українська економіка відкрита для реалізації інвестиційних проектів з Францією. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі з представниками MEDEF International запевнив, що уряд України готовий надати всебічну підтримку французьким інвесторам у реалізації проектів в машинобудівній, транспортній галузях, виробництві електричного устаткування, видобувній сфері, спільних наукових досліджень та розробок тощо.

«Уряд України створює сприятливий економічний клімат для залучення стратегічних інвесторів в економіку України. Для цього нещодавно був прийнятий Закон України «Про Державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в Україні», також днями Уряд схвалив пакет підзаконних актів, необхідних для практичного впровадження механізмів цієї державної підтримки. Це чіткі сигнали міжнародному бізнесу, що ми готові до реалізації спільних проектів і будемо надавати підтримку інвесторам на державному рівні», — зазначив під час зустрічі Олексій Любченко.

Також він відмітив, що цей закон передбачає підтримку інвесторів, які реалізують інвестиційні проекти та створюють нові робочі місця. Обсяг інвестицій повинен становити більше 20 млн євро.

Наразі в Україні сформовані пріоритетні групи галузей для реалізації інвестиційних проектів: машинобудування, транспорт, енергетика, сільське господарство, виробництво продуктів харчування, легка та переробна промисловості. Ми запрошуємо французькі компанії до взаємовигідної співпраці. Зі свого боку пропонуємо прийнятні умови для ведення бізнесу, вдале географічне положення для побудови логістики, робочу силу, ринки збуту та всебічну підтримку уряду», — наголосив перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України.

Зі свого боку, Президент Асоціації MEDEF Жофруа Ру де Безьйо підкреслив, що такі зустрічі роблять Україну більш відомою серед ділових кіл Франції, дозволяють знаходити спільні точки дотику, створювати та розвивати спільні проекти. Багато французьких компаній вже тісно співпрацюють з українськими підприємствами, але зацікавлені у поглибленні взаємодії, зокрема у втіленні інфраструктурних проектів та готові розглядати варіанти локалізації виробництва в Україні.

Загалом Франція посідає шосте місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи з питомою вагою майже 5 % від загального обсягу. За підсумками 2020 року об`єм двосторонньої торгівлі товарами між країнами склав понад $ 2 млрд, з яких експорт — $ 592 млн та імпорт — майже $ 1,5 млрд. За підсумками 4 місяців поточного року обсяг двосторонньої торгівлі товарами збільшився на майже на 16 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склав $ 855 млн. Експорт збільшився на 34,4 % та склав $ 235,5 млн, а імпорт зріс на 10 % і склав $ 619,7 млн.

Довідково

Mouvement des entreprises de France (MEDEF), або Рух підприємств Франції, є найбільшою федерацією роботодавців у Франції. Організація створена у 1998 році та об’єднує понад 750 тис. компаній. Щороку MEDEF International організовує низку делегацій французьких бізнес-лідерів з конкретними проектами в цільових країнах.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 грудня 2021
Виробництво у сільському господарстві у 2021 році зросло на 13% — Мінекономіки
За 9 місяців 2021 року ВВП країни збільшився на 2,1%. Сфера промисловості також демонструє зростання виробництва. Зокрема, за 10 місяців поточного...
10 листопада 2021
У 2021 році заробітна плата у сільському господарстві зросла на 18%
У період із січня по вересень 2021 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників у сільському господарстві України зросла на 18% порівняно...
14 травня 2021
Україна розшрирюватиме співпрацю в агросекторі з Францією – Мінекономіки
Міністр фінансів України Сергій Марченко з міністром економіки, фінансів та відновлення Франції Бруно Ле Мером обговорили двосторонні економічні...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...