Ринок землі дозволить фермерам масштабніше інвестувати у свій бізнес — Офіс президента
Ринок землі дозволить фермерам масштабніше інвестувати у свій бізнес — Офіс президента

Підписаний Президентом закон про децентралізацію ринку землі допоможе українським малим і середнім фермерам поліпшити добробут, а територіальним громадам — ​​розвиватися та нарощувати потенціал. Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив радник керівника Офісу Президента, колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає Укрінформ.

За словами Милованова, цей закон відкриває фермерам перспективи стати реальними, а не декларативними власниками землі, а також масштабніше інвестувати у свій бізнес.

Крім того, він підкреслив значущість конкуренції за купівлю землі на аукціонах. При цьому фермери за рахунок підтримки держави зможуть конкурувати з великими агрохолдингами.

«Для цього є — і буде розширена — програма кредитування «5-7-9%», це обговорювалося з Прем'єр-міністром. Там 49% людей, які за програмою «5-7-9%» отримують кредити, — це аграрії. Програму можна розширити й на можливості для купівлі землі. Таким чином, можна отримувати під 0%, або 3%, або 5% річних у гривні гроші, необхідні для купівлі землі», — пояснив радник глави ОП.

Він додав, що на стадії розгляду перебуває законопроєкт про створення агентства «Фонд гарантування кредитів для покупки землі» для малих і середніх фермерів.

І якщо ви маєте реальний агробізнес, і ви збираєтеся цю землю не просто спекулятивно утримувати роками, поки вона виросте в ціні, а саме розвивати бізнес, то маєте право скористатися цим агентством. Тоді воно гарантує банку зниження певних ризиків, і ви отримуєте фінансування», — підкреслив Милованов.

За його словами, також заплановані програми компенсації кредитних ставок, а питання кредитування вирішиться, коли ця система буде створена. Милованов наголосив, що це дасть змогу фермерам конкурувати на рівних.

Боятися конкуренції не потрібно, тому що середній і малий фермер люблять землю більше, й дуже часто є більш ефективними. Чого не вистачає — так це фінансування. А реформа дасть можливість фінансування», — зазначив він.

Радник глави ОП також зауважив, що коли від держави земля перейшла в розпорядження територіальних громад, експерти висловлюють побоювання щодо можливих корупційних ризиків на рівні місцевих адміністрацій. Милованов підкреслив, що для запобігання корупції будуть створені додаткові перевірчі органи. Наприклад, ініційовано створення координаційної ради з питань моніторингу реформи.

Туди увійдуть люди й від Мін'юсту, й від Мінекономрозвитку, й від Мінагрополітики, й від обласних і місцевої влади, — щоб усі ці речі дуже швидко розглядати. Це частина питання прав власності. І в Мін'юсті точно буде антирейдерський відділ або комісія, яка стежитиме за цим. Але я думаю, що потрібно це робити більш широко, з залученням усіх зацікавлених сторін, — щоб проблем не було», — резюмував Милованов.

Нагадаємо, ринок землі спричинить зростання цін землю мінімум удвічі протягом перших 3-5 років.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 червня 2021
В Україні почали зростати інвестиції в агросектор – експерт
На фоні загального інвестиційного спаду в економіці України, капітальні вкладення в аграрний сектор економіки у першому кварталі 2021 року,...
4 червня 2021
КСУ переніс розгляд справи щодо конституційності закону про ринок землі
Суд оголосив перерву у справі за конституційними поданнями 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону...
3 червня 2021
КСУ кілька годин не може розпочати розгляд справи про ринок землі
У засіданні Конституційного суду щодо конституційності закону про ринок землі оголошено перерву до 14.00 у зв’язку...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...