В Україні 1 квітня стартувала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
В Україні 1 квітня стартувала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

У водоймах України з 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про повідомляє пресслужба Держрибагентства.

«З 1 квітня 2021 року в 22 областях України розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Йдеться про Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку та Чернігівську області»,  – зазначили у відомстві.

Зазначається, що у Запорізькій області заборона розпочнеться з 5 квітня, а у Закарпатській вона стартувала ще 25 березня. Загалом тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від областей та водойм. З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь.

Також наразі триває заборона на вилов раків.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом.

Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми.

Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

Під час нересту також забороняється проведення вибухових та гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчистки русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.

Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних біоресурсів у цей період.

Покарання за порушення заборони

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 червня 2021
Зеленський анонсував аудит всіх водних ресурсів України
Президент Володимир Зеленський заявив, що буде проведено комплексний аудит всіх водних ресурсів України. Про це він сказав під час...
2 квітня 2021
Ізраїль реалізує пілотний проєкт на півдні України із застосуванням інноваційних технологій зрошення
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв домовився із заступником Надзвичайного та Повноважного посла Держави Ізраїль в...
6 листопада 2020
Європейська Комісія проводить аудит української рибної продукції, яка експортується до ЄС
Представники Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів проводитимуть незалежний аудит українського...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...