Суд зобов'язав квотувати імпорт добрив в Україну
Суд зобов'язав квотувати імпорт добрив в Україну

31 березня 2021 року Окружний Адміністративний суд м.Києва скасував рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020 року про відмову від введення квот на імпорт азотних і складних добрив. Про це повідомила прес-служба Group DF. 

Відомо, що суд ухвалив рішення за позовом підприємства «Азот» (Черкаси), що входить в азотний бізнес холдингу Ostchem.

«Серед аргументів позивачів для скасування рішення МКМТ був прийнятий судом той факт, що рішення про завершення розслідування без застосування спеціальних заходів було необгрунтованим і суперечило національним інтересам згідно зі статтею 17 Закону« Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну »від 23.03.2000 р Крім того, в ході прийняття рішення МКМТ були допущені серйозні процедурні порушення», – йдеться в прес-релізі.

Крім того, як підкреслили в компанії, позивач в суді посилався також на те, що Комісія безпідставно продовжила спецрозслідування, а згодом безпідставно і бездоказово відмовилася вводити квоти, повністю проігнорувавши об'єктивні висновки, зроблені Мінекономіки, матеріали розслідування і фактичний стан галузі.

Повідомляється, що суд скасував рішення МКМТ від 22 червня 2020 року і зобов'язав Комісію прийняти до уваги висновки Мінекономіки, обгрунтовують доцільність введення таких квот. Апеляція по даному рішенню може бути подана протягом 30 днів.

Українські хімпідприємства оскаржили рішення, прийняте без урахування економічних інтересів країни і всупереч об'єктивним висновками розслідування Мінекономіки. На жаль, імпортерам-трейдерам, що називає себе аграрними асоціаціями, через лобі, через мітинги під будівлею уряду вдалося досягти тимчасового ефекту і імпорт продовжує залишатися відкритим», – прокоментував віце-президент «Союзу хіміків України »Ігор Гольченко.

Він вважає, що безконтрольне ввезення імпорту б'є не тільки по позиціях хімічної індустрії, а й негативно вплине на платіжний баланс України. Ігор Гольченко підкреслив, що в Союзі хіміків вітають рішення суду, вважають його логічним завершенням всіх тих численних заяв і звернень, які декларували раніше.

Ми вважаємо, що це рішення суду дуже своєчасно. Хімічна галузь все ще вимагає захисту, особливо в період, коли заводи-виробники знаходяться на етапі реалізації великих інвестпроектів, які мають на меті підвищити конкурентоспроможність українських підприємств», –  резюмував Ігор Гольченко.

Нагадаємо, що 41% аграріїв, які взяли участь в опитуванні, вважають запровадження квот для імпорту виключно лобістською ініціативою на підтримку заводів Фірташа. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 квітня 2021
Аграрний міністр озвучив негативні наслідки квотування імпорту мінеральних добрив в Україну
Квотування імпорту мінеральних добрив в Україну підвищить ціну на внутрішньому ринку, але не призведе до зменшення собівартості українських добрив та...
23 квітня 2021
Кабмін дозволив продаж добрив у «червоних» зонах
Кабінет Міністрів України постановою №374 дозволив продаж добрив у карантинних «червоних» зонах, а також уточнив, що дозвіл на торгівлю...
17 березня 2021
Україна вже досягла показників з використання добрив, яких ЄС планує досягти лише 2030 році, – Роман Лещенко
ЄС декларує зменшення використання азотних добрив, в рамках програми Green Deal, щоб зменшити негативний вплив на довколишнє середовище на 50 % до...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...