Депутати подали майже 4 тисячі правок до земельних законопроєктів
Депутати подали майже 4 тисячі правок до земельних законопроєктів

Верховна Рада у повторному другому читанні розглядає законопроєкти про зміни до Земельного кодексу та щодо продажу землі через електронні аукціони. Нардепи подали понад 3,9 тисячі поправок до законопроєктів. Про це повідомляє suspilne.media.

Зокрема щодо законопроєкту №2194 комітет з питань аграрної та земельної політики запропонував врахувати 748 пропозицій, ще 2380 пропозицій – відхилили.

Деталі законопроєкту читайте у матеріалі: Земельна реформа – закони про децентралізацію та земельні аукціони

Щодо законопроєкту № 2195 комітет отримав 776 пропозицій та поправок. З них 616 пропозицій відхилили.

Згідно з пояснювальною запискою, законом 2194, зокрема, пропонується передача землі держвласності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

За проєктом органи місцевого самоврядування зможуть змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності та затверджувати плани детального планування території за межами населених пунктів. Окрім цього законом обласним державним адміністраціям пропонується здійснювати держконтролю за використанням землі.

У проєкті закону зазначено, що із Земельного кодексу виключаються норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юридичних осіб придбавати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Законопроєктом 2195 пропонується запровадити продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них обов’язково через електронні аукціони в електронній торговій системі.

Згідно з пояснювальною запискою, за результатами аукціону укладатиметься договір купівлі-продажу (оренди, суперфіцію, емфітевзису) земельної ділянки з переможцем торгів, який запропонував найвищу ціну.

Усі деталі організації земельних торгів, а саме розмір, порядок сплати та повернення винагороди оператору електронного майданчик», – йдеться у записці.

Нагадаємо, що законопроекти дозволять завершити процес децентралізації, зменшити корупцію та дати старт прозорим електронним аукціонам для продажу землі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

16 березня 2021
Депутат назвав європейському виданню країни, які зацікавлені в українській землі
В Україну вже давно прийшли великі закордонні інвестори, які успішно ведуть бізнес на орендованій землі. Також є низка інших країн, які попри складну...
12 березня 2021
Наступного тижня Рада розгляне законопроекти про земельні аукціони та передачу землі в громади
Верховна Рада наступного тижня планує розглянути законопроекти про передачу землі у громади (№2194) та про електронні земельні аукціони (№2195). Про...
10 березня 2021
Проблемами зрошення земель в Україні займатиметься Мінагрополітики
Державне агентство водних ресурсів передасть відновленому Міністерству аграрної політики та продовольства функції зрошення та осушення...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...