Аграрний комітет ухвалив рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та Мінекономрозвитку
Аграрний комітет ухвалив рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та Мінекономрозвитку

Рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та МЕРТом відклали на місяць – до 1 березня 2021 року. Така дата була озвучена сьогодні під час засідання аграрного комітету за участі обох міністрів – економіки Ігора Петрашко та аграрного – Романа Лещенко. Цю дату озвучили вони обоє під час свої виступів перед депутатами та представниками аграрних асоціацій, повідомляє AgroPolit.com з посиланням на діалоги з учасниками засідання.

До 1 березня 2021 року має відбутися фінальне розподілення повноважень цих двох міністерств

Найбільше дискусій у комітеті точилося до питання контролю довкола Держпродспоживслужби. AgroPolit.com уже писав детально про цю війну в стінах КМУ – більше про неї за посиланням.

Представники аграрної спільноти (Марія Дідух, Леонід Козаченко, Олександр Бакуменко, Михайло Соколов, Іван Слободяник) виступили з аргументами, що контроль за Держпродспоживслужбою має лишитися у Мінагрополітики, а весь функціонал служби має поноситися у повному обсязі, зазначеному у постанові від 25 листопада 2015 р. № 1119 «Про затвердження Положення про Мінагрополітики», яка діяла до ліквідації цього міністерства.  

Аграрний міністр Роман Лещенко озвучив, що він виступає за повну передачу всіх колишніх функцій Мінагрополітики, в тому числі й  за контролю над ДПСУ, водним, лісовим та рибним господарствами. Представники агросектору та аграрні депутати підтримали таку пропозицію.

Натомість Ігор Петрашко гнув свою єдину лінію: ДПСУ віддати МЕРТу, бо у сфері діяльності служби підпадають інші галузі, не тільки агросектор, а Держпродспоживслужба контролює за цінами, слідкує за захистом прав споживачів та іншим. 

У підсумку депутати аграрного комітету одноголосно проголосували за рішення передати Мінагрополітики всі функції (в тому числі й контроль за Держпродспоживслужби), які передбачені у постанові  від 25 листопада 2015 р. № 1119 «Про затвердження Положення про Мінагрополітики».

 Ось як прокоментував AgroPolit.comсекретар аграрного комітету Іван Чайківський:


Одне з ключових питань, яке розглядали сьогодні на позачерговому засіданні аграрного комітету, це взаємовідносини двох Міністерств: існуючого Мінекономіки та майбутнього відокремленого Мінагрополітики в частині оперативного управління підрозділами. Проблема виникла в питанні підпорядкування Держпродспоживслужби. Моя персональна позиція побудована на логіці застосування та використанні на практиці того функціоналу, що прописаний за Держпродспоживслужбою. 11 з 17 напрямків її роботи в тій чи іншій мірі стосуються аграрної діяльності. Тому висновок очевидний: після остаточного створення Мінагрополітики, Держпродспоживслужба має стати структурним підрозділом саме аграрного міністерства. Таке рішення одноголосно підтримане комітетом. Відновлюємо функціонал Мінагрополітики та працюємо над його розширенням».


Як уточнили депутати комітету у розмові з AgroPolit.com, вони будуть подавати своє звернення на ім’я прем’єра Дениса Шмигаля , голови парламенту та депутатам.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 січня 2021
Нардеп оприлюднив звіт про роботу аграрного комітету
Народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної...
28 січня 2021
Аграрним комітетом підтримано п'ять урядових ініціатив
Під час засідання аграрного комітету були розглянути законопроєкти, які мають бути підготовлені Комітетом з питань аграрної та земельної політики до...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...