У парламенті пропонують розмежовувати справжні молочні продукти та їх імітацію — законопроект
У парламенті пропонують розмежовувати справжні молочні продукти та їх імітацію — законопроект

Парламенту пропонують прийняти законопроект 3516 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти», який регулюватиме продаж якісної молочки та продуктів, які її імітують. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомив народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу, автор законопроекту Олег Тарасов.

Законопроект стосується  харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти, яким, зокрема, встановлюється жорстка фінансова відповідальність за порушення вимог щодо маркування, реалізації молочних та імітаційних продуктів на рівні закону.

Олег Тарасов повідомив, що потреба у захисті інтересів споживачів молочних продуктів назріла вже давно, ще з того часу, як з’явилися технологій виробництва молочних харчових продуктів з використанням рослинних (пальмових) жирів, білків, замінників лактози тощо.

Проблема масштабної фальсифікації молочної продукції призвела до того, що протягом останніх років в Україні спостерігається значне зменшення споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку, яке не перевищує 50% фізіологічної потреби людини. Громадяни просто не мають можливості відрізнити якісний продукт на полицях продуктових магазинів від замаскованих під них підробок, — зазначив нардеп.

Згаданим законопроектом встановлюються вимоги щодо належного інформування покупця, щоб на етикетці, упаковці, інших видах маркування під основною назвою харчового продукту, що імітує молоко і молочні продукти, та знаком для товарів і послуг розміщувався текст: «Імітаційний продукт. Містить замінники складових молока». При цьому подібний підхід практикується і в державах ЄС. Наприклад, у Польщі такі продукти називають аналогами – «аналог сиру», «аналог фети» тощо.

Імітаційні продукти мають супроводжуватися вичерпною й доступною для споживача інформацією, щоб він міг зробити свідомий вибір. Окрім цього, в інтересах та для зручності покупців вводиться вимога щодо розміщення молочних продуктів окремо від імітаційних.

За порушення вимог до маркування пропонується накладати штраф у розмірі 100 відсотків вартості виробленої або одержаної для реалізації партії відповідної продукції. Порушення ж вимог до реалізації окремо молочних та імітаційних продуктів штрафуватиметься у розмірі від 5 до 8 мінімальних заробітних плат (для прикладу, за розміром МЗП в цьому році – від 23 615 грн до 37 784 грн), — вважає Олег Тарасов.

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що молочні виробники проти будь-яких спроб вирішити це питання в рамках закону, який би розставив всі крапки над питанням, де продукція з молока, а де його немає. Зокрема, вони активно критикують вже прийнятий закон 1870-IV «Про молоко та молочні продукти».

Для розуміння масштабів проблеми варто пригадати трішки статистики. Так цього року в Україні дефіцит молока становить майже один мільйон тонн. Збільшення споживання українцями молочних продуктів забезпечують імпорт і фальсифікат, оскільки в Україні щороку зникають 10 тис. корів.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 грудня 2020
Михайло Травецький: Законів для «відбілення» потребує не лише молочна продукція, а уся тваринницька продукція
Україні потрібна законодавчо закріплена ідентифікація всієї тваринницької продукції, а не лише молочної. Про це повідомив Михайло Травецький,...
3 грудня 2020
Аграрний комітет рекомендує прийняти оновлений закон про молоко та молочну продукцію
Комітет з питань земельної та аграрної політики Верховної Ради України підтримав законопроект 3516 «Про внесення змін до деяких...
18 листопада 2020
Україна посіла 22 місце у рейтингу світових виробників молока
Україна знову посіла 22 місце у рейтингу світових виробників молока, які і минулого року, незважаючи на істотне скорочення поголів’я корів та...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...