Європейським фермерам виділили 8 млрд євро на подолання наслідків коронавірусу
Європейським фермерам виділили 8 млрд євро на подолання наслідків коронавірусу

Європарламентом, Єврорадою та Єврокомісією було укладено міжвідомчу угоду про допомогу на відновлення після наслідків пандемії COVID-19 у розмірі 8 млрд євро для фермерів та виробників продуктів харчування з Євросоюзу (ЄС) починаючи з 2021 року. Про це повідомляє Euractiv.

У 2021 році фермери зможуть отримати доступ до додаткових 2,6 млрд євро як початковий внесок з наступного Фонду розвитку сільських районів, який є частиною багаторічної фінансової системи.

З урахуванням цієї надбавки фермерам буде надано понад 10 млрд євро протягом дворічного періоду 2021-22 років в контексті фонду розвитку сільських районів Спільної сільськогосподарської політики (CAP).

Частина фонду відновлення, призначена для сільського господарства, спочатку мала бути надана тільки з початку наступного періоду CAP, з січня 2023 року. Однак тепер, враховуючи безпрецедентні проблеми, з якими стикаються сільськогосподарський сектор було прийнято рішення надати допомогу раніше.

Ця підтримка має бути надана якомога швидше, щоб дійсно стимулювати сектор і відновлення економіки в ім'я стійкості та цифровізації, — підкреслив доповідач з реформи Cap Паоло де Кастро

Він також підкреслив, що ці кошти маюь використовуватися відповідно до цілей зеленої угоди, включаючи стратегії ферма до вилки та біорізноманіття, а також відповідно до інших міжнародних зобов'язань.

Таким чином, не менше 37% фінансування було призначено для органічних фермерів, дій, пов'язані з навколишнім середовищем і кліматом, а також захисту тварин.

Не менше 55% фонду підтримуватиме стартапи молодих фермерів та інвестиції у фермерські господарства, сприятиме перспективному відновленню.

Держави-члени можуть витратити 8% на свій розсуд, за умови, що вони витрачаються в загальних рамках сталого розвитку.

Зараз передбачається, що кошти в розмірі 8 млрд євро будуть розподілені протягом наступних двох років, при цьому 2,4 млрд євро будуть надані у 2021 році, а решта 5,6 млрд євро — у 2022 році.

Нагадаємо, в ЄС схвалили реформу сільськогосподарської політики.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 квітня 2021
Коронавірусом можна заразитися, з’ївши свинину – лікар
За час пандемії були випадки виявлення коронавірусу в замороженій свинині. Як не з'їсти вірус в коментарі УНН розповів лікар ветеринарної...
22 березня 2021
Уряд планує поновити карантинні виплати підприємцям
Кабінет міністрів планує поновити компенсації підприємцям, які постраждали через запровадження владою жорсткого карантину. Виплати зможуть...
24 листопада 2020
Законопроєкт про стимулювання діяльності фермерських господарств  радять прийняти за основу
У Верховній Раді зареєстровано Постанову №4046/П про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...