В ЄС схвалили реформу сільськогосподарської політики
В ЄС схвалили реформу сільськогосподарської політики

Міністри сільського господарства Євросоюзу погодилися виділити частину величезного бюджету, спрямованого на сільськогосподарську політику, на програми для захисту довкілля. Про це повідомляє Reuters.

У ЄС вже два роки триває боротьба щодо перегляду його сільськогосподарської політики, аби привести її у відповідність із зобов'язаннями Євросоюзу щодо боротьби зі зміною клімату, при цьому підтримуючи фермерів.

Сільськогосподарська політика в цілому поглине приблизно третину бюджету ЄС в розмірі 1,1 трильйона євро на 2021-2027 роки. Ці кошти будуть розподілені між прямими виплатами фермерам та іншою підтримкою для розвитку сільських районів.

Міністри погодилися, що 20% виплат фермерам буде призначено для "зелених схем", таких, як органічне землеробство або агролісоводство — спільне вирощування дерев і сільськогосподарських культур на одній площі. 

Фермери не зможуть отримати доступ до коштів для інших цілей.

Такий підхід почне діяти з 2023 року і міністри погодили дворічний пілотний етап для зелених схем. Це означає, що вони стануть обов'язковими з 2025 року. 

Деякі країни висловили побоювання, що прив'язка грошових коштів до екологічних цілей означатиме, що гроші залишаться невитраченими.

Сільськогосподарські угіддя становлять 40% всіх земель ЄС, і сільське господарство має великий вплив на природне середовище в Європі.

Агентство з питань довкілля ЄС заявило в понеділок, що сільське господарство є найбільш частою загрозою для природи в Європі на тлі інтенсивних методів ведення сільського господарства, включаючи пестициди і іригацію.

Екологи заявляють, що 20-відсоткова частка для зелених схем є занадто малою.

Переговори щодо сільськогосподарської політики не закінчуються угодою в середу. Країни ЄС повинні тепер укласти угоду з Європейським парламентом та Європейською комісією. Європарламент розгляне це питання на цьому тижні.

Нагадаємо, названо сільськогосподарську продукцію, яка отримує найбільше держпідтримку в ЄС.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

7 жовтня 2020
У Польщі фермери блокують дороги через закон про захист тварин
7 жовтня о 10 ранку по всій Польщі розпочалися блокування доріг фермерами, які протестують проти закону про захист тварин, …
25 вересня 2020
Уряду пропонують надавати українському молочному бізнесу держпідтримку за зразком Польщі та Німеччини
Уряду пропонують надавати українському молочному бізнесу держпідтримку за тим зразком, як дотують галузь тваринництва у …
17 вересня 2020
Україна поглибить співпрацю з Польщею в АПК у 2021 році, – Петрашко
У першому кварталі 2021 року Києві відбудеться засідання двосторонньої Робочої групи України та Польщі з питань сільського …

Вибір редакції

2593
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …