У Польщі фермери блокують дороги через закон про захист тварин
У Польщі фермери блокують дороги через закон про захист тварин

7 жовтня о 10 ранку по всій Польщі розпочалися блокування доріг фермерами, які протестують проти закону про захист тварин, який представила партія влади.  Про це повідомляє місцевий сайт RMF24.

Протести відбуваються у всіх регіонах: іноді це типові блокування доріг, іноді повільні проїзди тракторних колон, а іноді фермери уповільнюють рух, перетинаючи смуги.

На кілька хвилин фермери перекрили дорогу в центрі Любліна. Кілька десятків автомобілів стояли на в'їздах на кільцеву розв'язку, а протестувальники вийшли з машин і пішли пішохідними переходми. Вони тримали біло-червоні прапори та плакат: «Село каже «ні» п'ятірці Качинського».

«Ми перепрошуємо місцевих жителів, ми мусіли це зробити. Якщо нічого не зміниться, то ми скоро приїдемо сюди на тракторах», — говорив у мегафон один із протестувальників.

Ще напередодні акції її організатори не хотіли розкривати, де конкретно буде блокування доріг — перераховували тільки регіони, де їх буде найбільше.

Більшість Підляшшя буде заблокована, практично все Великопольське воєводство, багато доріг у Лодзинському воєводстві, будуть виключені важливі шляхи на Помор'ї, а також значна частина Люблінського воєводства», – заявив Міхал Колодзейчак з AGROunii.

«Ярослав Качинський має вибачитися перед поляками за те, що вони мусять вийти на дорогу і боротися за те, що важливо не тільки для фермерів, а й для всього суспільства», — додав він.

Фермери планують акції протесту у Варшаві та обіцяють продовжувати свої акції, доки їхню думку не врахують. У планах протестувальників не лише блокада транзитних маршрутів, а й прикордонних переходів.

Законопроєкт «П’ятірка для тварин» передбачає посилення захисту тварин у Польщі, його лобіює лідер партії «Права і справедливості» (PiS), якого називають однією з найбільшвпливових осіб у державі Ярослав Качинський.

Документ містить запровадження положення про заборону розведення хутрових звірів, обмеження ритуального забою, посилення соціального контролю за умовами утримання тварин, заборону на використання тварин для розваг та шоу, заборону на постійне прив’язування та визначення мінімальних розмірів загону, розширення повноважень неурядових організацій.

Нагадаємо, уряду пропонують надавати українському молочному бізнесу держпідтримку за зразком Польщі та Німеччини.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 жовтня 2020
В ЄС схвалили реформу сільськогосподарської політики
Міністри сільського господарства Євросоюзу погодилися виділити частину величезного бюджету, спрямованого на сільськогосподарську політику, на...
25 вересня 2020
Уряду пропонують надавати українському молочному бізнесу держпідтримку за зразком Польщі та Німеччини
Уряду пропонують надавати українському молочному бізнесу держпідтримку за тим зразком, як дотують галузь тваринництва у Польщі та Німеччині. Про...
17 вересня 2020
Україна поглибить співпрацю з Польщею в АПК у 2021 році, – Петрашко
У першому кварталі 2021 року Києві відбудеться засідання двосторонньої Робочої групи України та Польщі з питань сільського господарства. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...