Козаченко Л.
Козаченко Леонід

Уряду запропоновано 5 кроків для реанімації молочної галузі. Їх озвучив президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України 8-го скликання Леонід Козаченко під час Всеукраїнського молочного форуму-2020. Організатори – спілка молочних підприємств України й Центр новітніх технологій та інновацій. Основна тема форуму: «Молочна галузь на межі колапсу, або Як зберегти тваринництво та захистити внутрішній ринок від експансії молочного імпорту?». Серед учасників представники Кабміну, провідні учасники молочного ринку та рітейлу, експерти.

Леонід Козаченко назвав першим кроком необхідність збільшення виробництва молока. Та додав, що у порівнянні з минулим роком до України імпортували на 30% більше молока. Загалом 0,5 млн т.

Другим важливим кроком для уряду він вважає необхідність створення іпотечного банку, який дозволить представникам бізнесу отримати доступ до фінансових ресурсів. 

«Окупність молока складає від 7-ми років. Тому хто дасть кредит на 7 і більше років?.. Проблему створення іпотечного банку варто вирішувати. Але не можна творити земельний іпотечний банк, який може приносити до 30 млрд долл. – це був би необмежений доступ до ресурсів. Забезпеченнням цього є земля державної власності – 8 млн га землі.  Це дасть ставку 0,89%. Але наш уряд і депутати категорично кулаком по столу: «Ні, цього не зробимо», – зазначив Козаченко. 

Третім кроком президент Української аграрної конфедерації назвав зміни до закону №552-IX  який передбачає відкриття ринку землі. Та додав, що на його думку пріорітетне право викупу повинен мати той, хто у неї вкладав. Тобто, якщо господар має тваринницьку ферму – він має мати пріорітетне право на викуп землі. Бо оскільки в законі прописано, що пріорітетне право має орендар, який займається землеробством, тваринники не зможуть будувати нові ферми – не буде місця.

Четвертий крок – необхідність повернення міністерства АПК:

Ліквідовано міністерство АПК. Рибне господарство передали до мінекології. Тепер харчову промисловість до міністерства космосу хочуть передати. Це те, що є в системі державного управління», – сказав Козаченко. 

П'ятий крок – гармонізація законодавства до європейських стандартів.

«Скільки потрачено коштів на гармонізацію законодавства? – Уже 4 роки, як не можуть погодити технічні настанови на 12 сторінках про виробництво заморожених продуктів. Це одни з прикладів», – заявив Козаченко. 

Нагадаємо, представники молочного бізнесу планують звертатись до влади від групи галузевих організацій і підписали для цього меморандум про співпрацю. До комітету увійшли Асоціація виробників молока, Українська кооперативна федерація та Спілка молочних підприємств України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 вересня 2020
Уряд просить у ЄС про збільшення експорту молока на Захід
Уряд і МЕРТ звертаються до ЄС із проханням збільшити можливості для українського експорту. У цьому запевнив заступник міністра економрозвитку Тарас...
25 вересня 2020
У Києві проходить Всеукраїнський молочний форум 2020, присвячений проблемам галузі
Сьогодні, 25 вересня у Києві розпочався Всеукраїнський молочний форум 2020. Організатори –  спілка молочних підприємств України та Центр...
25 вересня 2020
Реалізація молокопродуктів збільшить субсидування експорту з держбюджету
Реалізація молокопродуктів збільшить субсидування експорту з державного бюджету. Про це розповів у коментарі AgroPolit.com голова...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...