Бізнес вимагає повної заборони ввезення старих іноземних вагонів в Україну, – голова профільного комітету ФРУ
Бізнес вимагає повної заборони ввезення старих іноземних вагонів в Україну, – голова профільного комітету ФРУ

Після ухвалення рішення про заборону ввезення на митну територію України вагонів, серед залізничних адміністрацій приписки яких із 20 лютого 2014 року є або була залізнична адміністрація РФ, деякі учасники ринку можуть знову спробувати завезти в Україну такі вагони через наявні прогалини в постанові уряду. Про це в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив голова Комітету з питань інфраструктури Федерації роботодавців України, засновник «Першої логістичної компанії» (ПЛК) Максим Шкіль, передає пресслужба ПЛК.

«Уряд ухвалив рішення не пускати в Україну порожні вагони під розмитнення. А от завантажені вагони в режимі тимчасового ввезення можуть вільно заїжджати. І тут ми бачимо потенційно слабке місце. За нашою інформацією, уже були і в найближчий час будуть нові спроби завезти в Україну завантажені старі вагони, розвантажити їх тут, а після цього спробувати розмитнити. Спочатку пробними партіями по кілька штук, а потім цілими потягами», — відзначив він.

За словами Шкіля, учасники ринку, зокрема, Федерація роботодавців разом із логістичними компаніями, трейдерами і вагонобудівниками регулярно стежать за цією ситуацією і мають намір інформувати суспільство, «щойно стане зрозуміло, що це «вікно можливостей» знову відкрилося».

Саме тому сьогодні єдине вирішення ситуації, яке бачить бізнес – це повна, без жодних винятків, заборона на ввезення іноземних старих вагонів з подовженим терміном експлуатації в Україну, а також заборона на вихід на колію будь-якого рухомого складу, який не відповідає вимогам щодо подовженого строку і технічного стану. Також ми вважаємо за необхідне ухвалення і оприлюднення чіткого графіку списання старих вагонів «Укрзалізниці» та порізки їх на брухт. Зараз такого графіку немає, попри те, що списання потребують 9 із 10 вагонів», — додав Шкіль.

Він також відзначив, що потрібна організація реального аудиту технічного стану і відкриття малодіяльних станцій, які останнім часом були закриті.

Для учасників ринку не секрет, що капітальний ремонт багатьох вагонів, які випускає на колію «Укрзалізниця», відбувається тільки на папері. Це пряма загроза не лише конкретному вантажовідправникові, а й іншим учасникам залізничного руху, пасажирським перевезенням, оскільки старі вагони просто розбивають колії», — підкреслив він.

Щодо малодіяльних станцій, то, за словами голови Комітету з питань інфраструктури Федерації роботодавців, протягом останніх років в Україні закрито близько 300 таких станцій.

Там, де інвестори вклали гроші у розвиток інфраструктури, у будівництво об’єктів, які розташовані біля таких станцій – повинен бути діалог між державою і такими інвесторами», — сказав Шкіль.  

Крім того, на його думку, «Укрзалізниця» має ухвалити управлінські рішення, які дозволять, по-перше, зберегти колію і в цілому залізничну інфраструктуру в кращому стані задля гарантування безпеки перевезень. По-друге, дадуть змогу захистити інвесторів, які вже вклали гроші в оновлення рухомого складу. По-третє, завантажать українські вагоноремонтні та вагонобудівні заводи. І у підсумку дозволять створити додану вартість і робочі місця у низці суміжних галузей.

Ми вже неодноразово приводили ці розрахунки, але вони не втрачають актуальності: чітка заборона на експлуатацію старих небезпечних вагонів дасть змогу згенерувати протягом наступних років до 11 млрд доларів додаткового ВВП не лише за рахунок вагонобудування, а й за рахунок прискорення і підвищення ефективності перевезень, поліпшення рівня транспортно-логістичних послуг, додаткових надходжень до бюджету», — підсумував Шкіль.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» планує встановити квоти на імпорт іноземних вантажних вагонів і заборонити навантаження вагонів нерезидентів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 липня 2020
В «Укрзалізниці» розповіли, як боротимуться із розкраданнями деталей на вагонах
Із 1 липня 2020 року набрав чинності один із найбільш масштабних документів у секторі оперування рухомим складом. Він передбачає нову процедуру...
22 липня 2020
«Укрзалізниця» планує встановити квоти на імпорт іноземних вантажних вагонів і заборонити навантаження вагонів нерезидентів
«Укрзалізниця» розробила державну програму оновлення парку вантажних вагонів на 2021-2025 роки. Про це повідомляється на на сайті...
7 липня 2020
Донецька залізниця відновила понад 2,4 тис. вантажних вагонів
За перші 6 місяців 2020 року на базі вагонних депо філії «Донецька залізниця» оздоровлено плановими видами ремонтів 2431 вагон, зокрема...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...