Озвучено переваги прийняття законопроєкту №3318 про ветеринарну медицину
Озвучено переваги прийняття законопроєкту №3318 про ветеринарну медицину

Чинні норми ветмедицини давно треба змінювати, бо зараз ми й досі живемо за законом редакції 1992 року. Про це на своїй сторінці у Facebook написав нардеп Микола Кучер.

Зазначається, що законопроєкт №3318 підготовлено з урахуванням пропозицій, що надійшли від суб’єктів господарювання в галузі тваринництва, лікарів ветеринарної медицини, виробників та імпортерів ветеринарних препаратів, продуктів тваринного походження та їх об’єднань.

Микола Кучер зазначив, що законопроєкт №3318 — це не тільки про ветеринарію, а й, в першу чергу, про безпеку людей.

Законопроєкт визначає:

  • правові та організаційні засади здійснення діяльності у сферах забезпечення захисту здоров’я та благополуччя тварин,
  • ветеринарної практики,
  • виробництва та обігу ветеринарних препаратів, субстанцій, лікувальних кормів і преміксів для таких кормів, а також речовин із анаболічними, протимікробними, протипаразитарними, протизапальними, гормональними чи психотропними властивостями, які можуть використовуватися як ветеринарні препарати.

Ускладнення епізоотичної ситуації в Україні та сусідніх країнах, зокрема поширення АЧС та інших інфекційних хвороб тварин, вимагає створення адекватної нормативно-правової бази для ефективної профілактики та боротьби з такими хворобами. Зокрема необхідні чіткі критерії віднесення хвороб тварин до таких, що підлягають повідомленню, здійснення моніторингу таких хвороб, забезпечення простежуваності тварин у разі їх переміщення з однієї тваринницької потужності на іншу», — написав нардеп.

Микола Кучер наголосив також на тому, що «будь-які дискусії навколо доцільності прийняття даного законопроекту ні що інше, як політичні ігри з присмаком корупції задля збереження статусу-кво в сучасній вітчизняній ветеринарній медицини».

Нагадуємо, у середу, 17 червня, народні депутати прийняли в першому читанні законопроект № 3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин».

Детальніше про законопроект читайте у інтерв'ю з заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Сергієм Глущенко.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 жовтня 2020
Аграрний комітет розпочав розгляд законопроєкту про ветеринарну медицину
Вчора, 7 жовтня, на засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики розпочали розгляд пропозицій і поправок до прийнятого в першому...
26 вересня 2020
Скасовано бюрократичну норму про мінімальний перелік досліджень у державних ветлабораторіях
Скасовано бюрократичну норму про мінімальний перелік досліджень у державних ветлабораторіях. Наказ від 27 вересня 2004 року №107 про внесення...
17 липня 2020
Аграрний комітет підтримав законопроєкт щодо стабілізації ринку кормів в Україні
Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому проєкт...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...