МЗС запускає оновлений блок торговельно-інвестиційної дипломатії, — Кулеба
МЗС запускає оновлений блок торговельно-інвестиційної дипломатії, — Кулеба

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч щодо пришвидшення зростання експорту та залучення інвестицій в Україну як запоруки економічної стабільності. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

У ній взяли участь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступники керівника Офісу президента Ігор Жовква та Юлія Ковалів, радник глави держави з питань економіки Олег Устенко та секретар Національної інвестиційної ради Леван Варшаломідзе.

«Просування економічних інтересів України у світі нарівні з гарантуванням національної безпеки має стати ключовим пріоритетом нашої зовнішньої політики, – наголосив Володимир Зеленський. – Посилення ролі України у новій системі міжнародних відносин після пандемії коронавірусу має відбуватися через зростання добробуту українських громадян, успіхи українських експортерів на світовому ринку та залучення прямих іноземних інвестицій до України. Сильна економіка – найнадійніший захист України не лише в умовах гібридної війни, а й під час економічної кризи внаслідок пандемії COVID-19».

Глава держави підтримав перезавантаження економічного напряму зовнішньої політики України, яке ініціював міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Цей процес МЗС розпочне з перезапуску роботи оновленої Ради експортерів та інвесторів (РЕІ). За словами міністра, саме тісна співпраця з українськими експортерами та іноземними інвесторами допоможе українським дипломатам на практиці спрямовувати свої зусилля за кордоном на розширення необхідних можливостей і подолання наявних перешкод. 

«Нині найкращий час для втілення економічних амбіцій України. Для цього МЗС запускає якісно оновлений блок торговельно-інвестиційної дипломатії. Ми зосередимося на двох пріоритетах: підтримці українського експорту у світі та залученні інвестицій до України. Зусиллями українських дипломатів подолання економічних наслідків пандемії має стати історією успіху України та всіх українців, – заявив Дмитро Кулеба. – Внесок у зміцнення економічної безпеки України стане одним з показників ефективності роботи дипломатів».

Я хочу, щоб український бізнес мав можливості експорту. Хочу, щоб не лише великі підприємці виходили на міжнародний ринок, але й щоб таку можливість отримав середній і малий бізнес, наприклад, фермер з якісною продукцією чи підприємець з унікальним виробництвом, щоб вони йшли на експорт і виростали до великих бізнесів, щоб мали таку мотивацію», – наголосив Володимир Зеленський.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква зазначив, що протягом найближчих декількох місяців буде започаткована низка масштабних інвестиційних проектів з компаніями країн-партнерів.

Але для цього маємо прискорити роботу наших державних органів з метою негайного виконання своєї частини зобов’язань – чи то затвердження відповідних угод, чи видача необхідних дозволів і наказів. Тоді маємо право розраховувати на такі ж швидкі дії наших партнерів», – сказав він. 

Юлія Ковалів і Леван Варшаломідзе представили готові проекти іноземних інвестицій, які перебувають на фінальній стадії погодження.

Національна безпека, фінансова незалежність, нові робочі місця та інновації – це головні напрямки, куди нам треба привабити інвестиції», – зазначив секретар Національної інвестиційної ради.

Юлія Ковалів також представила проект закону про так званих інвестиційних нянь, який потребував доопрацювання з огляду на ситуацію з пандемією коронавірусу у світі.

Нагадаємо, інвестиційний офіс в Україні запрацює у вересні під керівництвом екс-глави уряду Аджарії Левана Варшаломідзе.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 червня 2020
У першому кварталі 2020 року інвестиції в аграрний сектор скоротилися на 35,3%
У першому кварталі 2020 року інвестиції в аграрний сектор скоротилися на 35,3% до 7,0 млрд грн. Про це свідчать нещодавно оприлюднені дані Державної...
28 травня 2020
Інвестиції у сільське господарство впали на 35%, – експерт
У січні-березні 2020 року загальні капітальні інвестиції у національну економіку держави склали лише 76,9 млрд грн. Це на 29,0 %...
22 травня 2020
В Україні створять департамент із захисту інвестицій
Національна рада реформ і Офіс генерального прокурора узгодили створення нового департаменту із захисту інвестицій, а також домовилися проводити...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...