До кінця року кількість фермерів в Україні сягне історичного мінімуму
До кінця року кількість фермерів в Україні сягне історичного мінімуму

Кількість фермерств до кінця року може критично скоротитися через відсутність допомоги від держави. Про це розповів колишній президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич, інформує APnews.

«У нас немає ніякої державної підтримки дрібного виробника-фермера. Якщо був неврожай через град, посуху або з інших причин, то ти залишаєшся один із проблемами. Це вже всі знають і від цього відштовхуються. А бувають випадки, коли людина сподівається на позитив, але відбувається біда, як в Одеській області Кілійському районі, де людина втратила практично все. Він не розраховував на таку критичну ситуацію», — зазначив Томич.

До того ж він вказав, що найбільш дієвим механізмом захисту фермерів є страхування, але воно не всім доступне, тому можна очікувати повторення такої ситуації, як в Одеській області.

На сьогоднішній день державних механізмів для запобігання подібного немає. Одним з основних механізмів є страхування, але за 30 років у цьому напрямку майже нічого не зроблено. На сьогодні приблизно 2-4% фермерів страхують свої посіви, а всі інші – ні. Якщо не буде розвитку страхування, то подібні ситуації будуть набирати обертів у зв'язку з нестабільними погодними умовами, змінами клімату та іншими проблемами. Все інше, а саме відстрочка кредитів, відшкодування відсотків господарствам, які постраждали, надання безпроцентних кредитів, було, але в дуже невеликій кількості та не для всіх. На сьогоднішній день живих інструментів у влади немає», — пояснив експерт.

За його словами, до кінця року кількість фермерських господарств скоротитися в середньому на 10-12% та досягне найменшої кількості за всю історію України.

Диверсифіковані фермерські господарства більш конкурентні, але більш ніж половина невеликих господарств спеціалізується на зернових. Якщо велика частина під озимими, то на півдні близько 40-50% господарств будуть збитковими та не зможуть вести свою діяльність у тому обсязі, що й раніше», — підсумував Томич.

Нагадаємо, сьогодні Саакашвілі зустрічається з фермерами для обговорення основних проблем галузі.

Про заплановану зустріч AgroPolit.com було відомо ще в четвер, тож ми з'ясували з якими проблемами зустрічаються фермери у теперішніх реаліях. Про це говорили в інтерв'ю з головою Асоціації фермерів Драбівського району Черкаської області Валерієм Перепелицею.

Детальніше про це читайте у матеріалі за посиланням.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

19 травня 2020
Саакашвілі зустрінеться з фермерами для обговорення основних проблем галузі
Голова Виконавчого комітету Національної ради з питань реформ Міхеїл Саакашвілі 19 травня має зустрітися з …
15 травня 2020
Фермерам виділять по 4-4,5 тис. грн компенсації за кожен гектар, який постраждав від посухи, – МЕРТ
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України анонсували надання грошової компенсації …
14 травня 2020
Провал голосування за фонд гарантування кредитів для малих фермерів показав, що Україні вони не потрібні, – експерт
Після вчорашнього провалу голосування за законопроєкти №3205 та №3205-1 про Фонд часткового гарантування кредитів, …

Вибір редакції

2606
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4411
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …