Провал голосування за фонд гарантування кредитів для малих фермерів показав, що Україні вони не потрібні, – експерт
Провал голосування за фонд гарантування кредитів для малих фермерів показав, що Україні вони не потрібні, – експерт

Після вчорашнього провалу голосування за законопроєкти №3205 та №3205-1 про Фонд часткового гарантування кредитів, складається стійке враження, що Україні малі фермери не портрібні. Про це на своїй сторінці у facebook  написав економічний експерт Олег Нів’євський.

Він додав, що вже майже 20 років в Україні діє аграрна політика, яка в різний спосіб придушує малих сільгоспвиробників та одноосібників.

«І це не зважаючи на той факт, що вони формують майже половину аграрного ВВП (хоча ця частка зменшується). Малими в моєму розумінні є господарства умовно до 100-150 га», – зазначив експерт.

Нів’євський додає:

1) Малі господарства відрізані від кредитування, бо нема застави нормальної, звітності тощо. Банкам вони нецікаві. 20-річний мораторій тільки погіршив це становище, оскільки малі господарства працюють в основному на власній землі.

2) Перед запровадженням ринку обігу земель підтримка малих сільгоспвиробників у конкурентній боротьбі за купівлю земель є чи не найголовнішим запобіжником проти надмірної концентрації земель.

3) Аграрна підтримка була й залишається «заточеною» в основному на великі та середні господарства. Для прикладу, як це працює. Ніби відшкодування відсотків за кредитами звучить нормально, але якщо знати, що малі виробники не мають доступу до кредитів, то хто в результаті отримає підтримку?

4) Наразі пропонується ціла низка законопроєктів (№3131 та альтернивні до нього) про запровадження мінімального податкового навантаження на кожен га сільгоспземлі, який вдарить насамперед по малих сільгоспвиробниках та одноосібниках.

Якось не дуже гарна картина вимальовується. Добре, що хоч №3205-1 направили на допрацювання, залишається принаймні надія... Більше, чому потрібна ця інституція – в коментарі, – підсумував експерт.

Нагадаємо, що 13 травня 2020 року парламент не підтримав ініціативу про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

                    

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 лютого 2021
Рада підтримала створення фонду гарантування кредитів у сільському господарстві
Верховна Рада на повторному першому читанні прийняла за основу законопроект № 3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському...
28 травня 2020
Фермеру видано перший кредит під гарантії Фонду розвитку підприємництва
АБ Укргазбанк видав позику в розмірі 1,5 млн грн  на 5 років фермерському господарству «Таврійська ягода» (село Приморське ,...
21 травня 2020
Банки відмовляються кредитувати дрібних фермерів
Банки не передбачають кредитування стартапів, а також відмовляються кредитувати дрібних фермерів. Про це розповів голова Асоціації фермерів...

Вибір редакції

19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...
15 березня 2021
Імплементація Європейського «зеленого курсу» в інтересах українського аграрного сектору
Народний депутат Микола Кучер розповів про імплементацію європейського «зеленого курсу» (Green Deal) в інтересах українського аграрного...