Покупки
Інтернет-магазин

У Держпродспоживслужбі назвали 3 ознаки, які підтверджують, що інтернет-продажі є якісними. Про це у інтерв'ю для AgroPolit.com розповіла в. о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

Три основні правила – на сайті реалізації продукції харчування має бути вказано детальну інформацію про товар, мають бути фізичні контакти з адресами магазинів, бажано, щоб покупець знав про їх існування чи бачив раніше, а також щоб були вказані торгові марки.

Перед покупкою товару в інтернет-магазині необхідно звернути увагу на наявність на сайті такої інформації:

  • найменування продавця, його місцезнаходження,
  • порядок прийняття претензій;
  • основні характеристики продукції;
  • ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;
  • гарантійні зобов'язання;
  • інші умови поставки;
  • порядок розірвання договору.

При цьому виконавець, виробник, продавець, визначаються законом, як суб’єкти господарювання. Слід зазначити, що законодавством України під найменуванням юридичної особи розуміється його організаційно-правова форма та назва. Наприклад, ТОВ «АААА», ПП «ББББ», ПрАТ «ВВВВ», тощо. Для фізичної особи-підприємця – це прізвище, ім’я та по-батькові. Аж ніяк не може бути найменуванням продавця назва інтернет-магазину (сайту/домену)», – зазначають у Держпродспоживслужбі.

У більшості випадків продавці не є власниками інтернет-магазинів, а через один інтернет-магазин реалізовувати товар можуть декілька десятків продавців, додають у ДПСС.

«Стосовно місцезнаходження продавця слід мати на увазі, що адреси, які вказуються у накладних, згідно з якими споживач отримує замовлений товар, це зазвичай адреси, за якими розташовуються поштові відділення або відділення підприємства, що надає послуги з доставки відправлення», – вказано у пам'ятці ДПСС.

Нажаль, не за всіма зверненнями споживачів Держпродспоживслужба може забезпечити вирішення проблеми та повернення коштів за неякісний товар. 

Ми отримуємо скарги стосовно покупок через інтернет, але не є органом, який здійснює розшукові дії. Тому, є випадки, що надходять скарги, де не вказано найменування або місцезнаходження продавця, відповідно, на жаль, немає можливості перевірки про здійснення магазином інтернет-торгівлі», – розповіла Шевченко.

Нагадаємо, у період карантину через загрозу та поширення коронавірусу, як в Україні, так і у світі постало питання продовольчої безпеки. Налякані світлинами із порожніми полицями у маркетах українці також почали запитувати про можливості забезпечення необхідним у майбутньому. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

28 травня 2020
У МЕРТ розповіли чи будуть стрибки цін на продукти харчування
В Україні очікуються сезонні коливання цін на продукти харчування, але глобальних змін не передбачається. Про це заявив …
12 травня 2020
Названо соціальні продукти, які подешевшали в Україні
З початку року в Україні подешевшали лише м'ясо, яйця і соняшникова олія. Про це свідчать дані Держстатистики. Так, м’ясо...
5296
3 0
4 травня 2020
Сергій Глущенко: Законопроєкт №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» «вирівнює» наше регулювання із європейським
Нещодавно відзначали Міжнародний день ветеринарного лікаря. Напередодні свята народні депутати України зареєстрували у …

Вибір редакції

2620
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4419
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …